Google otevírá pro veřejnost svého AI chatbota Bard. Jde na to ale pomalu

22. 3. 2023 | Petr Michl
Google představil veřejnosti svého konkurenta ChatGPT. Upozorňuje ovšem u AI chatbota Bard na to, že jeho odpovědí mohou být zavádějící, a začíná geograficky omezeným testováním.Společnost Google představila veřejnosti svého AI chatbota Bard, který má být přímou konkurencí ChatGPT od OpenAI a Microsoftu. Google generativní jazykové AI vyvíjí prý už od roku 2015, ale i toto představení je omezené a naplněné opatrností.

Google na svém blogu uvádí:

„Můžete používat Bard ke zvýšení své produktivity, urychlení svých nápadů a podnícení své zvědavosti… Můžete požádat Barda, aby vám dal tipy, jak dosáhnout svého cíle přečíst letos více knih, vysvětlil vám kvantovou fyziku jednoduchými slovy nebo podnítil vaši kreativitu tím, že vám načrtne blogový příspěvek. Testováním Barda jsme se toho zatím hodně naučili a dalším zásadním krokem k jeho vylepšení je získat zpětnou vazbu od více lidí."

Níže je jedna z poskytnutých ukázek odpovědi s výše zmíněnými tipy na to, jak se stát sériovým knihomolem.


Zatím Google vyhledávání nedoplní

Google je poněkud paradoxní situaci. Vyhledávání na stránce Google.com je páteří jeho byznysu. Přijetím toho, že AI chatbot bude jeho doplňkem, by vlastně přiznal, že dohání vyhledávač Bing od Microsoftu vybavený ChatGPT. A také to, že to je nová a správná cesta.

Možná se jí nakonec nevyhne, prozatím ale nechce svou magickou slepici při snášení zlatých vajec rušit konkurencí. Bard je proto dostupný na samostatné stránce bard.google.com, na které naleznete jedno vyhledávací políčko.

Uživateli, Bardovi slepě nevěř

Bard vychází z jazykového modelu LaLMDA, odlehčené verze velkého výzkumného jazykového modelu LLM. Google sám upozorňuje na možné nekonzistentnosti v jeho odpovědích a na to, že může někdy přinášet nepřesné, zmatené či chybné odpovědi.

I z toho důvodu zobrazuje v tuto chvíli tři různé návrhy na každou odpověď, jak ilustruje printscreen z konverzace o tom, jak naučit dceru s pomocí techniky muškování.

Dnešní omezené vydání Barda je prvním krokem dlouhého procesu. Zatímco Microsoft rozpustil tým zaměřující se na etiku při užití AI, který pravděpodobně rychlý rozvoj a uvádění AI novinek brzdil, Google opatrně našlapuje a chce svého AI chatbota postupně zlepšovat.

Na bard.google.com si tak můžete zažádat o přístup k jeho testování, v tuto chvíli by ale mělo být dostupné jen pro uživatele z USA a Velké Británie. 

 

Kam dál? 


Zdroj: OpenAI. Repro Marketing Journal

OPen AI přišla minulý týden s dlouho očekávaným updatem. Zjistěte 6 věcí, v nichž je GPT-4 lepší než jeho předchozí verze

 

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: