Google plánuje Android TV

8. 4. 2014 | Petr Michl

Čas chytrých televizí skutečně přichází. Reaguje na to i Google, jehož první koncept online televize přišel možná až příliš brzy. Portál The Verge informoval, že nyní technologický gigant plánuje nový televizní produkt, Android TV. Mělo by se jednat primárně o nadstavbu k běžným TV s rozhraním pro konzumaci zábavy, nikoliv o nějakou novou hardwarovou TV platformu se vším všudy.

Hlavní myšlenkou je dát uživatelům jednoduché rozhraní pro přístup k zábavnému obsahu a aplikacím. Jeho nejsilnější zbraní má být systém doporučení, který bude uživatelům individualizovaně nabízet obsah, který by jim mohl vyhovovat. Právě koncept "instant discovery" zahrnující uživatele neustále novým a pro něj relevantním obsahem je jednou z největších devíz online televizí.

V současné době zažívá velký boom i minulý týden uvedený produkt Amazon Fire TV. Krabička za 99 dolarů vytváří po připojení k televizi zábavní systém a herní centrum, jež má k dispozici tisíce odpovídajících titulů z nabídky Amazon. A ihned po svém spuštění na trh se stala bestsellerem. I tento kus hardwaru přitom běží na Androidu.

Největší světový vyhledávač se s velkým projektem internetové Google TV již spálil a v roce 2012 raději snahu přinést cílení reklam známé z webového prostředí na televizní obrazovky vzdal. Android TV je proto jen opatrným krůčkem, není celou novou televizí s omezenou funkčností odkázanou na důvěru televizních stanic a zadavatelů reklamy. Jde o mediální nadstavbu k televizoru, která by měla údajně uživatele přivést ke konzumaci obsahu z úvodní obrazovky vždy do 3 kliků či gest.

Zdroj fotografií: The Verge, CC Flickr/Rob Bulmahn

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: