Google podal žalobu na Apple. Podaří se mu zamezit prodeji iPhonů a iPadů v USA?

20. 8. 2012 | Michl Petr
Společnost Motorola Mobility je několik měsíců majetkem Googlu. Nyní podala v USA žalobu na Apple pro zneužití patentových práv.

Společnost Motorola Mobility je několik měsíců majetkem Googlu. Nyní podala v USA žalobu na Apple pro zneužití patentových práv. Konkrétně se tak stalo u Americké komise pro mezinárodní obchod (International Trade Commission, ITC) ve Washingtonu. Detaily jsou zatím nejasné. Dle portálu Techcrunch je však jisté, že cílem žaloby mát být zamezení prodeje produktů Apple v USA.

 

Dle Motoroly porušuje de facto veškeré produktové portfolio společnosti Apple (s výjimkou klasického iPodu a iPodu Nano) 7 patentů, které jsou jejím majetkem. Tyto patenty mají řešit upozornění na emaily, přehrávání videa, geolokační připomínky a dokonce i hlavní funkci poslední generace iPhonů, hlasového asistenta Siri.

Když Google koupil Motorolu, získal tím i 17 tisíc patentů a zároveň 7 tisíc, které čekají na schválení. Dle mnoha analytiků bylo právě toto duševní vlastnictví hlavním důvodem pro akvizici tradičního amerického výrobce telekomunikačních zařízení, který ovšem v posledních letech ztrácí tržní podíl. Google je oproti Motorole relativně mladou společností a jeho počet patentů ve sféře mobilní telekomunikace se jí nemohl rovnat. Po uvedené akvizici si ale evidentně může dovolit i agresivní výpady v soudní síni. Další podrobnosti o žalobě by měly být známy v pondělí večer.

Zdroj: www.techcrunch.com
 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: