Google postavil YouTube Theater pro 6 tisíc diváků

31. 8. 2021 | Petr Michl
I digitální platforma může mít svůj fyzický chrám. Google postavil YouTube místo pro setkání naživo, konference a koncerty pro 6 tisíc lidí.

 

Sledování YouTube máte pravděpodobně spojené s displejem počítače nebo dokonce mobilního telefonu. Google, který největší videoplatformu současnosti vlastní, se ale domnívá, že potřebuje vlastní fyzickou scénu s pořádným plátnem. Právě proto otevírá YouTube Theater s ohromující kapacitou 6 tisíc míst.

Vzpomínka na akce naživo se v současnosti po bezmála 2 letech ve stínu pandemie zdá poněkud mlhavá, ale právě různé konference spojené s YouTube, natáčením videí nebo samotným Googlem by měly v blízké budoucnosti tvořit hlavní položky na programu této budovy nacházející se v kalifornském Inglewoodu.

Samotné vybavení by mělo pochopitelně zahrnovat infrastrukturu nutnou pro živé vysílání na YouTube. Mimo firemních akcí pro jednoho z největších technologických hegemonů dneška má ale sloužit také jako místo pro koncerty, esportová klání, divadelní představení, předávání cen, ale i komunitní setkání.

Všechna elektronická sláva je skutečně pomíjivá. Jednoho dne vás zná každý a o dekádu později jste najednou něčím neznámým z dávné minulosti, podobně jako ICQ nebo MySpace. Google s YouTube Theater buduje fyzický symbol významu této platformy, který může potenciálně vydržet dlouhé desítky let. Tak teď jenom, aby nemusel za dobu svého fungování měnit název.

 

Zdroj: youtubetheater.com

Štítky dokumentu: Google YouTube
Sdílejte tento článek:
Podobné články: