Google představil Android Wear, operační systém pro chytré hodinky

27. 6. 2014 | Irena Šovčíková
Google se pouští do chytrých hodinek. Na konferenci I/O Developers představil pro ně stvořený OS Android Wear. Trumfne ho za pár měsíců Apple se svými chystanými iWatch?

Jsme posedlí měřením našich tělesných hodnot i neustálým kontrolováním telefonu. Podle Google dokonce zkontrolujeme telefon 125x za den. Není tedy divu, že trh s nositelnou elektronikou právě zažívá svůj boom. Na konferenci I/O Developers poodhalil Google, jak bude vypadat Android Wear, i co všechno bude umět. Ale neporazí jej Apple se svými iWatch? 

Na vývojářské konferenci I/O Developers ukázal David Singleton poporvé na veřejnosti, jak se bude pracovat s Android Wear, tedy speciálně upraveným operačním systémem pro chytré hodinky. Skrze hodinky si jejich nositelé budou moci objednat pizzu, přijde jim upozornění z Pinterestu a v případě, že budou chtít vařit, speciální receptová aplikace jim v tom může asistovat. Samozřejmostí jsou upozornění na blížící se schůzky, spárování s chytrým telefonem a další. Prakticky vzato to, co umí klasický chytrý telefon, jen ne v kapse, ale na zápěstí.

Jak zmiňuje autor Jay Yarow ve svém komentáři pro Business Insider, proč by si lidé kupovali hodinky s Android Wear? Většinu toho, co v rámci přednášky Google ukázal, umí mnohem pohodlněji chytré telefony. A ačkoliv je pravda, že lidé si často kontrolují své telefony, dost možná to dělají prostě proto, že se jim líbí hrát si s nimi v ruce. 


Podobu iWatch zatím neznáme. Internet se ale hemží různými fanouškovskými koncepty.

Trh chytrých hodinek je nicméně novým trendem a vstupují na něj ti největší hráči. I Apple pracuje na vývoji svých chytrých hodinek, iWatch. Proslýchá se, že jejich výroba začne již příští měsíc a na trh by se hodinky měly dostat zhruba v říjnu. Fanoušci značky věří, že zatímco Google vytvořil miniverzi chytrého telefonu, Apple opět přijde s něčím přelomovým, s něčím, co zatím nevíme, že potřebujeme, ale Apple nás o tom přesvědčí. Někteří se dokonce domnívají, že to co byl iPod pro hudbu, bude iWatch pro sledování našeho zdraví.


I takto by mohly vypadat iWatch podle fanoušků

Sám Apple toho o připravovaných hodinkách zatím mnoho neprozradil. Jisté je, že na nich pilně pracuje a veřejně představit by je měl v nejbližších měsících. Podle některých médií ale firma usiluje o zdravotnickou certifikaci. Je tedy možné, že iWatch budou oficiální zdravotnickou pomůckou. iWatch navíc momentálně testují profesionální sportovci. Dá se proto předpokládat, že spíš než miniaturní telefonem na ruce budou iWatch zařízením, které bude hlídat a měřit naše zdraví.

Zdroj: BusinessInsider

Štítky dokumentu: Apple Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.