Google spojil fotky uživatelů do 3D prohlídky světových památek

26. 4. 2012 | BD
Spojením různých a občas nesourodoých fotek vznikají nové pohledy na známá zákoutí planety.

Google přidal nový prvek na Google Mapy, díky kterému jsou procházky po 15 tisících známých světových památkách dostupné v další nové podobě. Jedná se fotografické prohlídky. Základem jsou fotky uživatelů ze sítí jako je Picasa nebo Panoramio, ty jsou pak speciální technikou převedeny do formátu 3D. Nejdřív je zapotřebí najít navazující fotky stejného místa z různých úhlů. Ty jsou pak vzájemně propojeny a série fotek tak splývá do krátkého videa s 3D přechody.

Aby tato nová vychytávka od Googlu fungovala, je třeba použít technologii WebGL zajišťující 3D grafiku s hardwarovou akcelerací. S touto technologií se dá v prohlížeči Google Chrome zobrazit rozšířený 3D obsah bez nutnosti instalace dalšího softwaru. Zážitek z trojrozměrné prohlídky je tak více plynulý.

Trochu obtížné je ale tyto prohlídky najít. Můžete zkusit tento link, nebo procházet jednotlivé památky a hledat u nich odkaz na fotografické prohlídky. Pokud ale máte spoustu vlastních fotek a chtěli byste si něco podobného vytvořit sami, můžete.

Microsoft nabízí nástroj pro převod fotografií do 3D pod názvem Photosynth. Můžete tak svým kamarádům ukázat i ta zákoutí, která na prohlídce fotografií od Googlu nejsou a pracovat se snímky ve stejné kvalitě, za stejného počasí a ve stejném úseku dne.

Zdroj: www.techcrunch.com

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: