Google spustí Android Pay, snadnou platbu v obchodech přes mobilní telefony

3. 6. 2015 | Dan Škvařil
Google Wallet je mrtvý (tedy téměř), ať žije Android Pay! Nová služba nakupování pomocí mobilů nabídne mnohem snadnější ovládání, silné zabezpečení a širokou podporu mezi prodejci.

Mnoha uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android se brzy ulehčí život. Google oznámil 28. května na vývojářeké konferenci I/O, že spustí službu Android Pay, která umožní snadno platit v kamenných obchodech pomocí vašeho telefonu s operačním systémem s robotem ve znaku.

Co to však znamená pro Google Wallet, který tuto službu již nějakou dobu nabízí? Nová funkce by měla nastoupit na místo méně povedeného předchůdce, na kterého zbude posílání peněz mezi uživateli (peer to peer) a online nakupování mimo Android aplikace. Prostřednictvím Android Pay budou moci zákazníci nakupovat v obchodech na bezkontaktních teminálech nebo přímo v aplikacích ve svých telefonech. 

Systém je pro uživatele jednoduchý a připomíná konkurenční Apple Pay. Pomocí PINu či otisk prstů odemknete mobil, přiložíte jej na terminál a potvrdíte platbu. Posun od Google Wallet spočívá v tom, že již není třeba otevírat speciální aplikaci. I když se to nezdá, tento krok navíc znamenal pro mnohé velkou překážku a byl koulí na noze Google Wallet, která bránila jejímu rozšíření mezi masy. Android Pay bude také pracovat se všemi vašimi věrnostními programy, které se budou během nákupů automaticky uplatňovat.

Bezpečnost až na prvním místě. V tomto případě Google slibuje silné zázemí. Informace o vašem účtu jsou prodejci zaslány ve formě virtuálního účtu. Obchod a případní zájemci z řad hackerů se tak pravé údaje nikdy nedozví. Když vám telefon někdo zcizí, můžete jej na dálku zablokovat, změnit heslo či vymazat všechny důvěrné údaje. Velkým plus je také autorizace přes otisk prstů, samozřejmě na zařízeních, které to umožňují. Příští verze operačního systému, která ponese jméno Android M, má nabídnout rozsáhlou podporu této funkce.Google nezahálel a využití služby si již domluvil se 700 tisíci obchodníky ve Spojených Státech a tisíci aplikacemi, což je samozřejmě teprve začátek a další budou následovat.

Android Pay na to ovšem není zdaleka sám. Kromě Apple Pay má další konkurenty, dokonce ve vlastních řadách. Jedním z nich je nově vyvíjená služba Samsung Pay, která by od léta měla umožnit bezkontaktní platbu přes Samsung Galaxy S6. Přesně Datum spuštění Android Pay zatím ještě nezaznělo.

Zdroje: Official Android BlogMarketing LandThe Verge

Štítky dokumentu: Google Mobilní zařízení

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: