Google spustil nástroj pro změření rychlosti webových stránek a jejich kompatibility s mobilními zařízeními

6. 6. 2016 | Petr Michl
Jak si vaše stránka vede na mobilních zařízeních a jak je rychlá? Vyzkoušejte nový nástroj od Googlu.

Máte přehled o tom, jak si vaše stránka vede na mobilních zařízeních a jak je rychlá? Jasno vám v tom může udělat nový nástroj od Googlu. Motivací technologického giganta bylo nabídnout firmám možnost změřit obojí na jednom místě a předat výsledky a doporučení, co nejjednodušší formou.

Přesně to také nástroj nabízí. Jeho uživatelům poskytne:

Skóre tzv. mobile friendliness, rychlost na mobilních zařízeních a rychlosti na osobních počítačích.

 Obsáhlejší report pro sdílení s vašimi vývojáři zaslaný e-mailem.

Popisky jednotlivých metrik jsou tyto:

Mobile-friendliness: Popisuje zkušenost vašich zákazníků při surfování na jejich telefonech. Proto, aby byla vaše stránka vyladěná pro mobilní zařízení, byste měli mít klikatelná tlačítka, jednoduchou navigaci i z malých displejů a nejdůležitější informace umístěné viditelně navrchu.

Mobilní rychlost: Ukazuje, jak dlouho trvá načíst stránku na mobilních zařízeních. Pokud necháte zákazníky čekat příliš dlouho, přesunou se na další stránku.

Rychlost na desktopu: Ilustruje, jak dlouho trvá naběhnutí vašich stránek na osobních počítačích. Rychlost není definována pouze sílou připojení vašich zákazníků, ale také elementy na vaší stránce.

Zde je screenshot několika částí výstupu. Jak je zřejmé, naše stránky jsou dostatečně mobile-friendly, zároveň ale vykazují nemalé rezervy v rychlosti.

Vyzkoušejte si, jak jste na tom vy na testmysite.thinkwithgoogle.com.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.