Google umožní streamovat videokonference přes Hangouts Meet až pro 100 tisíc lidí

17. 9. 2018 | Petr Michl
G Suite přichází s vylepšením, které potěší upovídané generální ředitele a může pomoci v interní komunikaci od obřích korporací až po menší firmy.Velké korporáty potřebují komunikovat ke svým zaměstnancům. Svolávat všechny zaměstnance do toho největšího sálu v budově pro proslov pana generálního může být obtížné, v případě více poboček dokonce i nemožné. Řešení ovšem nyní může nabídnout Hangouts Meet.

Jde o videokonferenční nástroj Googlu. Ten před několika měsíci rozdělil Hangouts na dvě aplikace: Hangouts Meet a Slack připomínající a firemní spolupráci podporující Hangouts Chat. Obě dva jsou přitom součástí „office balíku“ G Suite Enterprise. Od doby tohoto oddělení dostal Hangouts Meet řadu vylepšení od hardwarové sady pro lepší videokonference přes podporu tabletů až po integraci s dalšími softwary, tedy možností zavolat si přes Hangouts Meet klidně s někým, kdo používá konkurenční Skype.

Současná novinka umožňuje videokonferenci streamovat ve „view-only“ režimu, tedy v pasivním módu, kdy mohou diváci vysílané jen sledovat a ne přímo do videokonference zasahovat, jako kdyby byli její regulérní účastníci. Streamovat jde až ke 100 tisícům účastníkům, což jistě kapacitně stačí i pro naprostou většinu firem, včetně těch největších.


Na PR Summitu minulý týden představoval personální ředitel Českých radiokomunikací, Luboš Tejkl, právě streamování videa jako skvělý způsob, jak všechny zaměstnance efektivně a interaktivně informovat o aktuálním dění. Dle jeho zkušeností může jít o živé zprostředkování interních jednání a meetingů, strategických konferencí, komunikace mezi pobočkami, představení nového člena vedení či vzkazy zaměstnancům. Činil tak mimo jiné, protože České radiokomunikace takový software komerčně nabízí. To, že s něčím funkčností a účelem velice podobným přichází takový technologický gigant, jako je Google, nemůže být pro českou společnost nijak potěšující. Opak ale platí pro běžné uživatele a ještě více pro firmy, co mají G Suite Enterprise předplacený.

Zdroj: Google Blog / G Suite Updates 

Štítky dokumentu: Google Interní komunikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: