Greenpeace reaguje na fenomén FaceApp s EarthApp. Jak bude vypadat v roce 2050 Rusko?

6. 8. 2019 | Petr Michl
FaceApp ukázala desítkám milionům lidí, jak budou vypadat za několik desítek let. Kampaní EarthApp nastavuje Greenpeace Russia zrcadlo tomu, jak může vypadat v roce 2050 Petrohrad, Moskva, Bajkal, Sibiř nebo Soči.Aplikace FaceApp pobláznila miliony lidí, kteří si chtěli vyzkoušet, jak mohou vypadat třeba za 20 let. ruská pobočka organizace Greenpeace využila této mánie k poukázání na klimatické změny, když vytvořila vizuální prezentace toho, jak mohou vypadat za dvě dekády populární místa v Rusku.  

Kampaň nese název EarthApp a spolupracovala na ní s agenturou Isobar Moscow, kde byla za kreativu zodpovědná Diana Volkova. Ta uvedla v tiskové zprávě:

„Změnu klimatu je čím dál těžší a těžší ignorovat: vidíme, jak se mění počasí a jak se ekosystémy stávají méně stabilní. Když uživatelé publikovali jejich „postaršené“ tváře, objevila se otázka: jak to v tu dobu bude kolem nás vypadat? Jak se změní svět, když ho uděláme starším přes FaceApp, stejně jako naše portréty? Snažili jsme se našimi příspěvky ukázat odpovědi a tím také zvýšit povědomí o situaci a vyzvat k akci k zvrácení klimatické změny. Nemáme tolik času, ale ještě nějaký zbývá. Pojďme s tím něco dělat!“

První příspěvek Greenpeace znázorňoval Petrohrad ležící na řece Nevě, v místě vysušených bažin a mokřad. Za 20 let by dle mnohých odborníků mohlo město ocitnout díky zdvihnuté hladině oceánů a moří pod vodou.

 

Petrohrad před

 

Petrohrad poté

 

„Vědci se už před dlouhou dobu shodli na tom, že lidská činnost je zodpovědná za změnu moderního klimatu. Lidstvo pálí uhlí, olej a plyn, což vede k vypouštění skleníkového plynu. S nekontrolovanými emisemi jsme změnili atmosféru ve skládku. Její jemná rovnováha je narušena. Klima, které bylo dobré pro život se pro nás stává nepřátelské pro nás a všechny formy života. Potřebujeme šířit informace o tom, že je lidstvo na pokraji katastrofy. A změny mohou nastat jen, když se přestaneme chovat, jako když neexistuje žádný zítřek,“ uvedla Polina Karkina, koordinátorka pro klima a energii pro ruskou pobočku Greenpeace.  

Kampaň běžela zahrnovala celkem 6 přeměn. Prohlédnout si další můžete níže.

Bajkal před

Bajkal poté

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Arktida před

Arktida poté

             

 

Moskva předtím a  poté

Došlo pochopitelně i na hlavní město Ruska. U jemu věnovanému příspěvku Greenpeace varuje, že teplota během nejteplejšího měsíce roku v Moskvě by mohla do roku 2050  stoupnout o 5,5 ° C. Situace neobvyklého tepla a smogu, stejně jako v roce 2010, se prý stane novou normou. (Pro zhlédnutí současného stavu klikněte na pravou část fotografie.)   

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Для того, чтобы увидеть свой «состаренный» портрет в приложении, нужно всего 5–10 секунд. Столько же потребуется, чтобы помочь нашей планете, ведь она действительно может сильно измениться вместе с изменением климата. Недавнее исследование показало, что максимальная температура самого тёплого месяца года в Москве к 2050 году может вырасти на 5,5 °C. И ситуации аномальной жары и смога, как в 2010 году, станут новой нормой. Из-за выбросов парниковых газов от деятельности человека наша планета нагревается и очень быстро меняет свой привычный облик. Климатологи бьют тревогу: человечество больше не может бесконтрольно сжигать уголь, нефть и газ так, как будто завтра не придёт никогда. ⠀ Присоединяйтесь к нам, чтобы начать действовать вместе. Подпишите петицию, ссылка в сторис . #greenpeace #greenpeacerussia #faceapp #climatechange

Příspěvek sdílený Greenpeace России (@greenpeaceru),

    

 

Soči předtím a  poté                                             

Další proměna zachycuje někdejší dějiště zimní olympiády, Soči. To zanedlouho i v zimní sezóně může hyzdit roztátý sníh, prázdné sjezdovky a opuštěná lyžařská střediska.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Приложение FaceApp не распознает фото природного объекта, поэтому мы сделали это за него. Посмотрите, как может выглядеть зимний Сочи — растаявший снег, пустые склоны и заброшенные горнолыжные курорты. Из-за выбросов парниковых газов от деятельности человека наша планета нагревается и очень быстро меняет свой привычный облик. Климатологи бьют тревогу: человечество больше не может бесконтрольно сжигать уголь, нефть и газ так, как будто завтра не придёт никогда. ⠀ Присоединяйтесь к нам, чтобы начать действовать вместе. Подпишите петицию, ссылка в сторис . #greenpeace #greenpeacerussia #faceapp #climatechange

Příspěvek sdílený Greenpeace России (@greenpeaceru),

    

 

Sibiř předtím a poté

„Sibiř a Jakutsko nyní zažívají skutečnou ekologickou katastrofu: jen podle oficiálních údajů spaluje více než milion hektarů lesa," upozorňuje v popisku další z proměn Greenpeace. Obrovská plocha Sibiře je v současnosti v plamenech a dle environmentální organizace může být brzy s častější frekvencí požárů tajga změněna na věčně doutnající území.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

В Сибири и Якутии сейчас происходит настоящая экологическая катастрофа: только по официальным данным, горит больше миллиона гектаров леса. А что будет, если мы заглянем в будущее и «состарим» нашу планету? Ещё больше тайги может остаться только на наших фото — в реальности она будет уничтожена более частыми и разрушительными пожарами в результате изменения климата. Из-за выбросов парниковых газов от деятельности человека наша планета нагревается и очень быстро меняет свой привычный облик. Климатологи бьют тревогу: человечество больше не может бесконтрольно сжигать уголь, нефть и газ так, как будто завтра не придёт никогда. ⠀ Присоединяйтесь к нам, чтобы начать действовать вместе. Подпишите петицию, ссылка в сторис . #greenpeace #greenpeacerussia #faceapp #climatechange

Příspěvek sdílený Greenpeace России (@greenpeaceru),

 

Jednotlivé příspěvky zároveň vyzývají k petici proti ruským ropným společnostem snažícím se vytěžit nové oblasti nedotčené přírody.


Tip redakce: 


Zdroj: Twitter / OLADIMEJI

Ve spojitosti s aplikací FaceApp se objevilo mnoho poplašných zpráv týkajících se bezpečnosti dat, která si od svých uživatelů bere. O tom, jak moc je brát vážně, si přečtěte v článku FaceApp jako bezpečnostní strašák. Máte se bát předání svých dat Rusům, nebo je hysterie přehnaná?.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: