Hackeři údajně pronikli do databáze společnosti Apple

5. 7. 2011 | MiL
Hackeři ze skupiny Anonymous se podle všeho nabourali do SQL databáze společnosti Apple, odkud ukradli přihlašovací údaje.

Hackeři ze skupiny Anonymous se podle všeho nabourali do SQL databáze společnosti Apple, odkud ukradli přihlašovací údaje. Dokazovat to má 27 uživatelských jmen a zašifrovaných hesel, které hackeři umístili o víkendu na webovou stránku Pastebin pod názvem "Zatím to není tak vážné".

Není zcela jasné, zda byl uživatel, který data na web nahrál, propojen se skupinou Anonymous, je to však pravděpodobné, neboť na existenci těchto dat upozornil Anonymous přes svůj Twitter.

Zveřejněná data jsou podle všeho uživatelská jména a zašifrovaná hesla z SQL databáze z webové stránky Apple Business Intelligence. Ta momentálně není v provozu.

Apple se k celé věci zatím nevyjádřil. Zajímavé je, že během posledních pár dnů se na internetu objevila zpráva od libanonského hackera, který si říká idahc_hacker, jenž údajně našel díry na webových stránkách firmy Apple.

Skupina Anonymous již několik týdnů provádí operaci "Antisec" proti webovým stránkám a databázím americké vlády a některým velkým společnostem. Známá hackerská skupina pro své aktivity také zřídila stránky HackerLeaks.

Zdroj: www.pcworld.cz
 

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: