Hokejová NHL se připojila k oslavám výročí 30 let svobody a demokracie v Česku

18. 11. 2019 | Michl Petr
K čemu je dobré utkání NHL v Praze? I díky jeho letošnímu konání dokázal včera CzechTourism dostat branding upozorňující na 30leté výročí svobody a demokracie Česka na nejnavštěvovanější světový portál o hokeji, NHL.com.

Americká NHL připomněla třicáté výročí oslav Sametové revoluce brandingem domovské stránky nhl.com. Ten byl po celou sváteční neděli věnován České republice a proklikem odkazoval na stránky czechtourism.com

„Sportovní události každoročně přitahují do České republiky stovky tisíc návštěvníků. I proto jsme letos v říjnu podpořili pořádání NHL Global Series v Praze,“ uvedl Jan Herget, ředitel státní agentury CzechTourism. „Jako bonus jsme na stránkách nhl.com získali možnost upozornit na naše významné výročí a představit Českou republiku miliónům hokejových fanoušků po celém světe. Věřím, že to potěšilo také české hráče, kteří aktuálně oblékají dresy zámořské NHL.“

Potěšení několika desítek hráčů by bylo sice pěkné, NHL.com je ale především stránkou s nezanedbatelným globálním dosahem. Dle Similarweb v říjnu zaznamenala téměř 39 milionů návštěv. 

Výročí 30 let svobody a demokracie připomínali i sociální sítě Tipsport extraligy, Chance ligy a české hokejové reprezentace. Všechny na svých profilech použili logo 30 let svobody, které pro účely 30. výročí Sametové revoluce vytvořila státní agentura CzechTourism.

Pro meziresortní projekt oslav 30 let svobody a demokracie připravila agentura CzechTourism sjednocující logo (viz níže) a webové stránky s komplexními informacemi o akcích k výročí Sametové revoluce www.spolecnestoleti.cz.

Ambasadorem projektu se stal herec Martin Dejdar. Ve spolupráci s magistrátem hlavního města Prahy vyzdobila státní agentura CzechTourism vybrané lokality hlavního města, včetně Národní třídy, českými vlajkami.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: