Hornbach si vytváří prostor s pomocí monster trucku

20. 5. 2021 | Petr Michl
„Někdy musí létat třísky, abys dosáhl velkých věcí. Vytvoř si prostor,“ říká Hornbach. V pokračování své jarní kampaně válcuje hlavní hrdinka spotu svůj „Lebensraum“ s pomocí monster trucku.

Je to jako pocit nového startu, když se mohutná síla monster trucku vrhne na vadnoucí zahradu. Nová televizní reklama společnosti Hornbach opět otevírá jarní sezonu svým typickým způsobem – s množstvím bláznivých nápadů a velkou dávkou humoru.

Tak, jak se dalo očekávat, nejnovější, do očí bijící jarní reklama společnosti Hornbach nese několik významových vrstev. Přirozeně jde v první řadě o zahradničení a inovativní terénní úpravy, dále ale také o touhu, vášeň pro tvoření a chuť začít něco nového; tedy tradiční pilíře komunikace Hornbach. Typicky lehkovážné téma jara zobrazované s tak hrubou silou však vyjadřuje víc, než se na první pohled zdá – tonalita reklamy reaguje na současný emocionální stav Evropanů, kteří po měsících lockdownu potřebují uvolnění.

„Vytvoř si prostor“ – oživujícím klíčovým poselstvím nového spotu je óda na svobodu. Na svobodu, kterou najdete ve své zahradě, od vyhloubení jezírka až po demolici staré boudy. Svoboda, po které touží po roce pandemie všichni. A jaká je lepší cesta k dosažení této svobody než pětitunové monstrum, které tančí po zahradě s půvabem baleríny. Na to, aby mohlo vzniknout něco nového, je třeba se nejprve zbavit toho starého. „Každý nový začátek potřebuje prostor, a toto je naše pozvánka. S množstvím vášně a zábavy a jako vždy neobvyklým způsobem,“ vysvětluje Thomas Schnaitmann, Head of Brand International pro Hornbach.

Kreativa spotu vychází jako tradičně od agentury Heimat. Její zakladatel, Guido Heffels, dodává: „Výběr ženy jako protagonistky nevycházel ze záměru vyvolat diskuzi o pohlaví. Naše hrdinka byla jednoduše nejlepší volbou pro tuto reklamu.“

Spot byl natočen pod vedením režiséra Martina Wernera ve spolupráci se společností CZAR Film GmbH v Berlíně. Hudba pochází od 48k a skladatele Thomase Berlina.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.