Hra Angry Birds se pyšní 400 miliony stažení

19. 10. 2011 | BoB
Hra Angry Birds od finské společnosti Rovio překonala už 400 milionovou hranici v počtu stažení. Dokonce se chystá i film o tomto fenoménu, který slaví úspech napříš operačními systémy.

Oblíbená hra Angry Birds, kterou vyvinula finská společnost Rovio, se těší stále větší oblibě. Hra, jejíž popularitu využil i mobilní operátor T-Mobile pro svou reklamu, překonala 400 milionovou hranici v počtu stažení. Fenomén v mobilních hrách slaví úspěch napříč operačními systémy.


Andrew Stalbow z firmy Rovio uvedl na sanfranciské konferenci Web 2.0. další zajímavá čísla. Podle společnosti si Angry Birds zahraje až 30 milionů uživatelů denně. Každých čtyřiadvacet hodin se pak odehraje 300 milionů minut. Aktuální počet hráčů za měsíc je 130 milionů.


Fanoušci této hry se mohou prý dokonce těšit i na film. Točit by jej měl producent David Maisel, který stojí za vznikem filmů Iron Man nebo Thor.


Hra byla původně určena pro přístroje využívající systém iOS od společnosti Apple. Postupem času se však rozšířila i pro operační systémy Android a Symbian.

 

Zdroj: www.mashable.com, www.techcrunch.com
 

 

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: