Hra Exploding Kittens jde na Kickstarteru podpořit už jen dnes

19. 2. 2015 | Petr Michl
Máte poslední šanci investovat do The Exploding Kittens. Přečtěte si, proč se tato karetní hra stala nejrychleji zainvestovaným projektem na Kickstarteru.

Jak se jmenuje projekt Kickstarteru, do nějž vložené investice nejvíce přesáhly původní cílovou částku? Explodující koťátka! A dnes je poslední den, kdy můžete přispět ke crowdfundingovému fenoménu i vy.

Projekt karetní hry Exploding Kittens překonal na Kickstarteru svůj cíl 10 tisíc dolarů za 20 minut, za 24 hodin pak byl na neuvěřitelných 2,5 milionech dolarů. Nejedná se přitom o žádnou technologickou vychytávku. Jde skutečně jen o sadu pěkně animovaných karet, na kterých jsou mimo jiných věcí nakreslené kočičky. Karty hráči snímají a ten, kdo vytáhne kočičku, exploduje spolu s ní. Pokud tedy celou situaci nezachrání konkrétní kartou, která nastalou situaci zvrátí.

Pro jistotu si ale pravidla a důvody, proč tato kratochvíle stojí za vaše peníze, poslechněte ve videu.

 

Za projektem stojí Elan Lee, Shane Small a Matthew Inman. Ač první dva pánové jsou z vývojářského týmu populární herní konzole Xbox, důvody virálního úspěchu hledejte u posledního z nich. Matthew Inman je kreslíř komiksů známý pod jménem The Oatmeal.Ten si zprvu díky kreslením komiksů a později díky tematickým infografikám o kočkách, běhání nebo geniálnímu vynálezci Nicolovi Teslovi vysloužil v sociálních médiích takové postavení, že mu můžou závidět engagement u příspěvků i velké světové značky. Nejen, že je oblíbený, lidé jsou zvyklí platit desítky dolarů za komiksy, kalendáře, přáníčka, infografiky a trička s jeho kresbami. Explodující kočičky tak byly jen dobrým důvodem, proč dát peníze za jeho další skvělé dílo.

Šanci udělat to samé máte v době publikace tohoto článku už jen po dobu několika hodin, deadline je v pátek ve 3 hodiny ráno středoevropského času. Doteď projekt podpořilo přes 193 tisíc lidí, kteří mu věnovali bezmála 8 milionů dolarů. To ho zdaleka nedělá Kickstarter projektem s největším množstvím vybraných prostředků, tím je přenosná lednička COOLEST COOLER s více než 13 miliony dolarů, Vybuchující koťátka jsou na místě čtvrtém. Před nimi jsou hodinky s displejem s e-inkoustem Pebble (přes 10 milionů dolarů vybraných investic) a herní konzole OUYA (8,5 milionů dolarů vybraných investic). Budiž to dokladem, že největším  crowdfundingovým tahákem jsou cool technologické gadgety - technologie slibující něco propracovanějšího a lepšího, než můžete na trhu najít.


Čtyři nejúspěšnější projekty Kickstarteru dle výše získaných investic. Zdroj: www.kickstarter.com

Druhým nejúspěšnějším a celkem logickým druhem podpořených crowdfundingových projektů jsou ty zaštítěné lidmi či postavami s již početnou fanouškovskou bází. Tak byla podpořena tvorba filmu vycházejícího ze seriálu Veronica Mars, hvězdný tým vývojářů žádající peníze na japonskou arkádovou hru Mighty No. 9, album zpěvačky Amandy Palmer a přiznejme si, že i hudební přehrávač Pono vděčí za více než 6 milionů dolarů investic spíše jménu legendárního Neilla Younga než audiofilním příslibům.

The Oatmeal patří do stejné kategorie a zároveň se vymyká. Není klasickou celebritou, ale hvězdou sociálních médií. To má evidentně ve sféře crowdfundingu největší cenu. Právě díky svému postavení, které můžete klidně vyjádřit přes Klout skóre, se dostal ke kýžené investici během 20 minut de facto po jednom příspěvku na Facebooku. Fanoušky v sociálních médiích milované jméno a kočičky jsou zkrátka kombinace, které internet nemůže odolat.

Tip redakce:

Prohlédněte si projekt, který na Kickstarteru dosud obdržel nejvíce peněz, v článku Chladnička The COOLEST se může stát nejúspěšnějším projektem crowdfundingové platformy Kickstarter.

Kdybyste chtěli připomenout, že crowdfundingová rozhodnutí nemají často nic společného s rozumem, věnujte pár minut našemu analytickému článku Anatomie virality: Jak získal bramborový salát investici přes 1 milion korun.

Štítky dokumentu: Virální marketing

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: