I francouzský Google včera zvolal: „Je Suis Charlie”

9. 1. 2015 | Petr Michl

Středeční útok na redakci časopisu Charlie Hebdo vyvolává silné reakce v celé Evropě, nikoliv pouze ve Francii. Svůj odpor k tomuto činu a sounáležitost se všemi, co vyjadřují, že se nenechají zastrašit, vyjádřil i Google. Francouzská lokalizace jeho vyhledávače byla včera doplněna bannerem s nápisem „Je Suis Charlie” („Jsem Charlie”). Český Google (stejně jako některé další lokální verze) pak dnes přidal pietní černou stužku.

Ve středu bylo napadeno v Paříži sídlo časopisu Charlie Hebdo teroristy. Časopis byl proslulý svými politicky nekorektními karikaturami, které se nevyhýbaly ani islámskému prorokovi Mohamedovi. Při útoku zahynulo 12 lidí, mezi nimi byli i známí kreslíři Stéphane Charbonnier, Georges Wolinski, Bernard Verlhac a Jean Cabut. Když teroristi odcházeli, křičeli: Pomstili jsme Mohameda, zabili jsme Charlieho Hebda."

Nejznámější ze zabitých kreslířů Stéphane Charbonnier uvedl v roce 2012 v rozhovoru publikovaném ABC news:

„Naší prací není chránit svobodu slova, ale bez ní jsme mrtví. Nemůžeme žít v zemi bez svobody slova. Preferuji smrt než žít jako krysa." 


Mnoho lidí začalo včera zvolání „Je Suis Charlie” používat v sociálních médiích jako vyjádření solidarity, odporu k provedenému činu a zároveň i jako deklaraci toho, že oni se o svou svobodu slova nenechají připravit ani po takto odporném aktu zastrašování. Googlu patří uznání za to, že se k tomuto gestu přidal.Zdroj: SearchEngineLand, The Guardian

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: