Infografika: Jak si vedl Den dopravy zdarma

30. 11. 2012 | Bednářová Daniela
Využili jste první český Den dopravy zdarma? Prohlédněte si infografiku ukazující úspěch této e-commerce akce, do které se zapojilo 583 e-shopů.

Nebudeme si lhát. Češi na slovo zdarma slyší. A když se nákupní rádce server Heureka rozhodl uspořádat od poledne 27.11. do poledne 28.11. akci Den dopravy zdarma, do které zapojil přes 580 různých e-shopů, lidé toho využili.
Celkově během tohoto dne utratili lidé za své nákupy 135,5 milionů korun a v mezitýdenním srovnání se počet objednávek zvýšil o 191 %.

 

Čísla jsou to hezká, ale je možné, že minulý týden zákazníci s nákupem plánovaně počkali, aby od úterý do středy mohli využít nabídky dopravy zdarma. Ani průměrná hodnota objednávky nebyla úplně vysoká - 1555 korun. V porovnání s průměrnou hodnotou nákupu za rok 2011, je dokonce o téměř 300 korun nižší. Heureka je s akcí spokojená a vypadá to, že ji bude opět pořádat i za rok. Meziroční srovnání v nákupech během tohoto dne by mohlo být zajímavější.

Podle online prodejů během Dne dopravy zdarma, bude letos nejčastějším dárkem elektronika. Ta tvořila pětinu objednávek, které zákazníci uskutečnili. Vliv na to může mít i to, že elektronika je obecně jeden z nejprodávanějších artiklů na internetu a také se do akce zapojili velcí prodejci jako je Alza.cz a T. S. Bohemia.

Různé slevové akce pořádají firmy především s cílem oslovit nové zákazníky, kteří mají potenciál stát se pravidelnými a loajálními zákazníky v budoucnu. Ale pokud jde zákazník jen po nízké ceně, při levnější nabídce vás s lehkým srdcem opustí.

Inspirace pro Den dopravy zdarma přišla z Ameriky, kde se takto podporuje e-commerce už několik let. Tradičně se koná v polovině prosince a obchody dávají i garanci toho, že zboží bude doručeno do Vánoc. Český Den dopravy zdarmy se konal v měsíčním předstihu před Štědrým dnem, takže k doručení darů "pod stromeček" by neměl být žádný problém.

Celou infografiku naleznete zde:


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: