Instagram chce dát uživatelům více kontroly nad feedem. Testuje možnost zvolení oblíbených účtů

15. 9. 2021 | Barbora Vičarová
Instagram opět vylepšuje – uživatelé si budou moci zvolit seznam oblíbených účtů, které uvidí přednostně, a stále větší prostor chce poskytnout také svým Reels. Testuje možnost jejich tvorby ze Stories.

Protože některé profily už delší dobu bojují s algoritmy a stěžují si, že fanoušci často na své zdi nevidí jejich obsah, přichází Instagram s jednou novinkou, která by měla změnit viditelnost příspěvků od těch, kterým fandíte nejvíce. Tzv. Favourites, tedy seznamu oblíbených profilů, které chcete sledovat, si všiml geek Alessandro Paluzzi a zveřejnil novinku na svém Twitteru


Zdroj:  Alessandro Paluzzi / Twitter

Vypadá to, že skrze Favourites bude možné vytvářet si svůj speciální seznam oblíbených profilů, u kterých chcete vidět vše. Příspěvky těch, které takto označíte, pak budou vyskakovat častěji a v úvodu zdi s novými posty. Instagram se tak inspiruje u svého bratra Facebooku, kde už uživatelé mohou nějaký čas kontrolovat, jaké obsahy se jim zobrazují a mají možnost hvězdičkou označit až 30 profilů, které je zajímají více než jiné.

Nové opatření tak dává uživatelům větší možnost kontroly svého feedu, což je dlouhodobý trend, kterým se sociální sítě v poslední době ubírají. Díky Favourites si tak budete moci zajistit, že vám neunikne žádný příspěvek vaší rodiny, přátel a nebo vašich jiných oblíbených profilů. Díky tomu je algoritmus sítě mírně upozaděn a o dosahu příspěvků mohou masivně rozhodovat právě uživatelé, kteří sami vybírají, jaký obsah pro ně má tu největší relevanci. 

Reels na vzestupu

Další novinkou, kterou objevil Paluzzi, je také test nové funkce v instagramových Stories s názvem Montage. Ta je momentálně v interním testování Instagramu a umožní uživatelům přeměnit jejich Stories na delší klip uložený v záložce Reels. Z vašich Stories z celého dne by si aplikace měla umět sama vyzobat ty nejlepší záběry, doplnit je audiem a vytvořit z nich nový zajímavý Reel, který si uložíte na profilu. 

Novinka by tak mohla nahradit či spíše doplnit tzv. Výběry¨(Stories Highlights), do kterých se Stories dají ukládat nyní. Otázkou zůstává, kdy se novinky propíší do aplikace u běžných uživatelů, máme se však určitě na co těšit! 

 

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: