Instagram chce konkurovat YouTube: Představil vlastní „televizi“

22. 6. 2018 | Kateřina Tauchenová
Nová služba IGTV umožní uživatelům sdílet v rámci Instagramu až hodinu dlouhá videa. Na rozdíl od jiných platforem budou v IGTV videa pouze vertikální.

Instagram TV je aktuálně dostupná jako samostatná aplikace pro Android i iOS, ale také v rámci samotného Instagramu – pomocí nového tlačítka v pravém horním rohu domovské stránky Instagramu. Na rozdíl od jiných videoplatforem, které byly primárně vytvořené pro přehrávání videí na počítačích, je Instagram TV plně přizpůsobena přehrávání videí na mobilních zařízeních – všechna videa jsou full screen a ve vertikálním formátu. Na rozdíl od instagramových videí, jak jsme je znali dosud, se už uživatelé nebudou muset spokojit s maximálně minutovými záznamy, ale budou moci sdílet a sledovat až hodinu dlouhé video příběhy.

Stejně jako u klasické televize se videa začnou automaticky přehrávat ihned po otevření aplikace, případně po kliknutí na ikonku televize v pravém horním rohu aplikace Instagram. Nejprve se uživateli zobrazí obsah od lidí, které sleduje na Instagramu. Přetažením obrazovky nahoru se pak dostane do „menu“, ve kterém si může vybrat, zda chce sledovat obsah od lidí, které sleduje, videí, které mu doporučuje Instagram na základě jeho zájmů, populární videa a videa, která uživatel rozkoukal, ale nevydržel u nich do konce. Tento seznam bude pravděpodobně poměrně dlouhý, vzhledem k tomu, že videa bude možné přeskakovat stejně, jako je tomu teď v případě příběhů ve Stories. Uživatelé mohou videa také lajkovat, komentovat a posílat je svým přátelům v soukromých zprávách.

Stejně jako klasická televize má i Instagram různé kanály, které představují jednotliví tvůrci. Pokud uživatel sleduje daného tvůrce, jeho kanál se mu automaticky zobrazí mezi jeho „oblíbenými“ a videa se začnou sama přehrávat. Tvůrcem s vlastním kanálem se může stát každý uživatel Instagramu – stačí nahrát vlastní IGTV videa pomocí aplikace nebo webového rozhraní a začít „sbírat“ followery.

Novinku představil Instagram ve středu na konferenci v San Franciscu s tím, že během několika týdnů by měla být dostupná po celém světě. V České republice IGTV funguje už nyní.

Zdroj: Instagram

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.