Instagram konečně přidal možnost zasílání zpráv i ve své webové verzi

13. 4. 2020 | Petr Michl
Social media manažeři i ti, co neradi píší delší texty na dotykové obrazovce, mají důvod k radosti. Direct Messages na Instagramu půjde vyřizovat i v jeho webové verzi.


Zdroj: Instagram

Někdy potěší nejvíce ta vylepšení, která byste už dávno očekávali. Mezi ně se jistě řadí i možnost zasílání zpráv i z webové verze Instagramu. To se nyní stává po více než roce testování realitou.

Speciálně pro social media manažery nemusí být psaní velkého množství zpráv (Direct Messages, či chcete-li DMs) z mobilního zařízení nejpohodlnější. Nyní mohou i na Instagramu konverzovat s pomocí klasické klávesnice bez nutnosti hledání způsobů, jak dosavadní absenci této funkce obejít (například emulování telefonu, propojený Facebook Page inbox atd.). Symbol šipky (papírové vlaštovky) najdete v horním menu jako druhou položku zleva od domovského tlačítka.

Instagram začal testovat tuto funkci už v únoru minulého roku a poté ji postupně uvolňoval pro vybrané skupiny uživatelů. Je možná až zvláštní, že mu dotáhnutí funkcionality k plnému zavedení trvalo tak dlouho. Messenger i WhatsApp totiž již nějakou dobu své webové verze s možností psát zprávy mají. Před rokem zároveň unikla informace o tom, že společnost Facebook chystá integraci všech svých chatovacích služeb.

Toto spojení se ještě nepodařilo dotáhnout do konce. Dílčí úspěch mohou nicméně uživatelé Instagramu přivítat už nyní. Na svém oficiální twitterovém účtu oznámil svůj Instagram globální roll out oficiálně v pátek 10. dubna.  

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: