Instagram kopíruje funkce od BeReal

10. 8. 2022 | Beáta Vaňková
Aplikace BeReal je na vzestupu, protože se profiluje jako antiteze Instagramu. To ale neznamená, že ten od ní nezačne opisovat. Mezi charakteristické prvky BeReal patří funkce dvojité kamery, která zachytí vaše okolí a vás samotné zároveň. A přesně to se nyní snaží zkopírovat Instagram.

Instagram je známý tím, že kopíruje funkce TikToku. Nyní si od dal od této aplikace pauzu a zaměřil svou pozornost na aplikaci BeReal, která podle analýzy data.ai překonala 10 milionů celkových stažení.

Jde o appku, která je na vzestupu. „Jen v 1. čtvrtletí roku 2022 zaznamenala aplikace BeReal celosvětově 3,3 milionu stažení, což je o 390 % více než ve 4. čtvrtletí 2021," uvedl data.ai.

BeReal je založena na náhodně rozesílané zprávě všem uživatelům každý den v jinou dobu, která je vyzývá, aby se podělili o to, co právě dělají. Mají na to přitom časový limit 2 minuty.

O aplikaci se mluví jako o „anti Instagramu”. Narozdíl od něj si totiž BeReal zakládá na přirozenosti a reálnosti. Díky rychlému procesu sdílení nemohou být totiž fotografie upraveny.

Jak se dalo očekávat, vzhledem k pozornosti, kterou si BeReal získává, Instagram nyní hledá způsoby, jak využít tyto klíčové prvky a nedávno spustil nový režim „duálního" fotoaparátu. Ten uživatelům umožňuje zachytit obsah a jejich reakce současně, a to pomocí předního a zadního fotoaparátu telefonu. Stejně jako to má aplikace BeReal.

Instagram nyní testuje i další funkci, která se nápadně podobá té z BeReal. Jak můžete vidět níže na obrázku, který zveřejnil vývojář Alessandro Paluzzi, Instagram testuje novou možnost, která umožní přidat QR kód k vašim příspěvkům. Ten pak budou moci ostatní uživatelé naskenovat, aby viděli na mapě, kde přesně se v daný čas nacházíte.

Může se to zdát trochu problematické, vzhledem k tomu, že by svou polohu mohli sdílet veřejně i děti ze svého domova. Instagram bude muset v tomto ohledu postupovat opatrně a přijít na to, jak zabudovat do této funkce omezení, aby lidé nezveřejňovali adresu svého domova do celého světa.

BeReal poskytuje přesné informace o poloze pouze vašim kontaktům v aplikaci, zatímco pokud zveřejníte příspěvek veřejně, náhodní uživatelé budou moci vidět pouze vaši přibližnou polohu.

Zdroje: Social Media Today, TechCrunch

Tip redakce

Popularita nové sociální aplikace BeReal roste neuvěřitelnou rychlostí. Mají se zavedená sociální média bát? 

 

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: