Instagram má nový rekord. Na dosud nejlajkovanějším příspěvku je vejce... obyčejné vejce

14. 1. 2019 | Petr Michl
Tato zpráva netěší vegany ani Kylie Jenner.

Jistě jste to jako marketéři zažili. I ta sebelíp promyšlená a skvostně natočená reklama má na YouTube méně zhlédnutí než další neobjevný beauty tutoriál populární youtuberky. O tom, jak influencerky válcují Instagram, ani nemluvě. Ani ten nejvypiplanější post značky neobstojí proti tomu, když hvězda z lidu ukáže trochu víc kůže. Naposled se mluvilo o tom, že někdo rozbil internet, když Kim Kardashian nechala před 4 lety nafotit své poněkud objemnější holé pozadí naložené v oleji.

Existuje v tomto světě vůbec nějaká spravedlnost? Nyní se zdá, že na pár hodin ano. V počtu lajků totiž všechny na Instagramu poráží vejce.

Ano, takové to obyčejné slepičí vejce vejcovitého tvaru s oranžovohnědou skořápkou a flíčky. Nevíme, jestli je bio a zdali bylo, či nebylo sneseno mimo klec. Dokážeme jen říct, že vypadá jako docela obyčejné vejce. Přesto nasbíralo od uveřejnění kanálem @world_record_egg v neděli 13. ledna večer těžko uvěřitelných 31 milionů lajků za 24 hodin.

O rekord s 18,3 miliony srdíčky (lajky) přišel příspěvek Kylie Jenner oznamující narození její dcery. Mimochodem k němu přibylo mnoho komentářů v podobě vaječného emoji nebo pouhého slova egg. To naštve — a to nejen vegana. Premiantka rodinného klanu Kardashian-Jenner v boji o popularitu v sociálních médiích to nenechala jen tak a publikovala video, v kterém rozkřápla vejce na rozpálený asfalt.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Take that little egg

Příspěvek sdílený Kylie (@kyliejenner),

Přidala k tomu i jízlivou doušku: „Tu máš, vejce." Vejce se ale nedá. Účet @world_record_egg, pro který byl zmíněný příspěvek jeho vůbec první, se ale nechal slyšet, že tímto nic nekončí a vše teprve začíná.

Co přijde příště? Omeleta?

Pokud vám nedává nic z tohoto smysl, nebudete pravděpodobně sami. My si z toho bereme především to, že v online prostoru mimo ženského poprsí a trapnosti táhne ještě jedna věc: škodolibost. A to do takové míry, že srdíčko věnoval vejci větší počet lidí, než má Austrálie obyvatel. Vítejte na internetu!

Kam dál?Věděli jste, že 70 % příspěvků na Instagramu nikdo nevidí? Sepsali jsme pro vás tipy, jak to udělat, aby vaše příspěvky nezapadly a uživatelé na ně reagovali. Přečtěte si, co funguje na Instagramu a s čím uspějete v roce 2019.

Veškeré aktuální články týkající se Instagramu pak naleznete v tomto přehledu

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.