Instagram odstraňuje funkci Following Tab pro sledování aktivit ostatních uživatelů

9. 10. 2019 | Milada Zemanová
Pokud vás někdy trápilo, proč vaše ex-přítelkyně olajkovala fotografie nějakého sympaťáka nebo proč váš partner začal sledovat spoře oděnou modelku, tak už nemusí. Na Instagramu se už tyto informace nedozvíte. Slídilská funkce končí.

Instagram ukončuje nástroj pro sledování ostatních uživatelů, známý také jako Following Tab. V rámci něj bylo možné zjistit, kdo z přátel okomentoval čí fotografii, kdo komu dal lajk, kdo koho začal sledovat, apod.

Tyto přehledy byly k dispozici v rámci záložky Aktivity a byl to tak způsob, jak sledovat každý krok ostatních uživatelů. Což mnohé pochopitelně znepokojovalo. Z Following Tab se tak lidé mohli dozvědět, že jejich partner například příliš často lajkuje a komentuje příspěvky někoho jiného.

Zmíněná funkce ovšem nenarušovala pouze partnerské vztahy, ale i přátelství. Například, když váš kamarád tvrdí, že je zaneprázdněný nebo vůbec neodepíše na zaslanou zprávu a přitom následně zjistíte, že je velmi aktivní na Instagramu. Following Tab byla také oblíbená u lidí, kteří vyhledávají drby. Snadno tak totiž například zjistili, kdo je zrovna v novém vztahu a co se děje v jeho osobním či pracovním životě.

S postupným odstraňováním této funkce začal Instagram již v srpnu, nicméně nyní oznámil, že tento týden dojde k odstranění v rámci všech účtů.

Dle vyjádření, které vydal Vishal Shah, produktový vedoucí v Instagramu, pro BuzzFeed však k odstranění nedošlo kvůli ochraně soukromí, ale pro zjednodušení aplikace. Jak sám uvedl, prostě odstranili funkci, o které většina lidí ani nevěděla, že existuje.

Zdroje: Wersm, BuzzFeed

 
Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.