Instagram popírá úbytek uživatelů, poprvé zveřejnil jejich počty

22. 1. 2013 | Bednářová Daniela
V reakci na informace o odlivu uživatelů Instagram poprvé zveřejnil počet aktivních měsíčních uživatelů. Má jich 90 milionů, o 10 % více než minulý měsíc.

Po zveřejnění nových podmínek použití zažil Instagram nebývalou vlnu kritiky. Z nových pravidel totiž vyplývalo, že by se fotky uživatelů mohly dát použít v reklamě nějaké třetí strany bez vědomí autora fotografie. Tuto mediální bouři se Instagram snažil uklidnit tím, že nic takového uživatelům nehrozí a že pravidla projdou ještě další úpravou. Podle dat, která přinášely různé průzkumy docházelo k odlivu uživatelů. Informoval o tom například deník New York Post nebo portál AllthingsD. Jednalo se o počty denních aktivních uživatelů, které klesly z 16, 3 milionů na 14 milionů ke 14. lednu 2013. (Jistý vliv by na pokles denních aktivních uživatelů mohly mít i svátky.)

 

Instagram na svých stránkách uvedl, že má 90 milionů aktivních měsíčních uživatelů. Navíc prý nedošlo k poklesu, ale naopak k jejich nárůstu o 10 %. Další informace, které Instagram uvolnil se týkaly i počtu sdílených obrázků a lajků. Denně se tak na Instagramu objeví 40 milinů nových fotografií a každou vteřinu přibude 8 500 lajků. Data o počtu denních uživatelů ale Instagram nezveřejnil.

Počty denních a měsíčních uživatelů jsou totiž poměrně odlišné metriky. I když počet denně aktivních uživatelů klesá, v měsíčním horizontu tomu tak být nemusí. Znamená to, že se uživatelé nepřihlašují tak často.

Na AppStats, odkud se informace o poklesu uživatelů čerpaly, uvádějí, že data, se kterými pracují, pochází z Facebooku. Pokud monitorují jen ty uživatele Instagramu, kteří mají svůj účet propojen s Facebookem, pak jejich čísla asi opravdu nebudou až tolik důvěryhodná. Při měření počtu měsíčních uživatelů sice také zaznamenali nárůst, ale jejich konečné číslo se pohybuje kolem 50 milionů.

 

Obrázková aplikace lidi baví, vypadá to, že ani nejasné podmínky použití na tom nic nezmění.

Zdroj: www.allthingsd.com

Štítky dokumentu: Facebook Instagram Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: