Instagram spouští Threads. Aplikaci pro komunikaci s blízkými přáteli

8. 10. 2019 | Milada Zemanová
Aplikace Threads přináší komunikaci jen s blízkými přáteli, snazší sdílení videí a fotografií i automatický status, který bude informovat o tom, co právě děláte. Třeba že například řídíte nebo jste se vydali na procházku.

Nově představená aplikace Threads (Vlákna, pozn. redakce) je první chatovací aplikací, která je založena na využívání fotoaparátu. Jejím hlavním cílem je usnadnění komunikace s blízkým přáteli.

Dle vyjádření Instagramu tato nová funkce vznikla proto, aby lidé mohli snáze vyjádřit, co během dne dělají, a jak se cítí. A to pomocí sdílení fotografií a videí. Threads tak představují soukromý prostor, který můžete sdílet jen s vybranými přáteli.

V minulém roce Instagram představil tzv. Close friends (Blízké přátele, pozn. redakce), tedy seznam, kam mohl uživatel zařadit vybrané přátele a sdílet informace pouze s nimi.A právě na tomto seznamu staví aplikace Threads. Bude zde totiž možné komunikovat pouze s lidmi z něj. A v případě, že seznam blízkých přátel uživatelé ještě nemají, mohou si ho vytvořit po stažení aplikace.

Rychlejší sdílení fotografií a videí

Dalším přínosem nové aplikace je možnost rychlejšího sdílení fotografií a videí s přáteli. Aplikace se totiž spustí přímo v rámci fotoaparátu na mobilním telefonu, takže je možné sdílet vybrané fotky či videa už během 2 kliknutí.

Status vyjádří, co právě děláte

Zrovna řídíte, jste na procházce nebo na party a chcete, aby to vaši nejbližší přátelé věděli? Pak si stačí jednoduše nastavit tzv. Status. Můžete si vybrat z předpřipravených statusů či si vymyslet své vlastní. Status opět uvidí jen vaši přátelé, které máte na seznamu blízkých, a jeho zapnutí je volitelné.

Pokud jej však zapnete, Threads budou na základě vašeho pohybu vytvářet automatické statusy (tzv. Auto Stats), aby informovaly o vašich aktivitách. Na základě přístupu k lokaci vašeho telefonu, pohybu či stavu baterie, Threads vyhodnotí, co zrovna děláte. Toto může samozřejmě řadu uživatelů znepokojovat, a tak Facebook vydal prohlášení, ve kterém blíže informuje o práci s daty o svých uživatelích.

A právě možnost Statusu je hlavní odlišnost od již existujících chatovacích aplikací.

Instagram na svém blogu k funkci Status uvedl:

„Slyšeli jsme, že chcete jednodušší způsob, jak držet krok se svými přáteli po celý den. Zvlášt když nemáte čas na zaslání fotografie nebo konverzaci. Proto jsme vytvořili Status. Můžete si vybrat ze Statusů doporučených (Studuji), vytvořit si vlastní (Prokrastinuji), nebo zapnout automatický (Na cestách). Automatický Status sdílí malé kousky kontextu o tom, kde zrovna jste, aniž byste museli uvádět své souřadnice. Pouze vaši blízcí přátelé uvidí váš status a jeho zcela na vás, jestli jej budete využívat.”

Instagram používejte jako doposud

Vlákna představují nové místo určené pro vaše oblíbené konverzace. Komunikace s lidmi z vašeho seznamu blízkých přátel se budou i nadále objevovat klasicky v zaslaných zprávách na Instagramu (Direct), tak i ve Vláknech (Threads).

Chatovací aplikace Threads je již k dispozici globálně pro iOS i Android.

Zdroje: Instagram, Social Media Today

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: