Instagram testuje funkci 'Vybraných lidí' pro svá Stories

4. 10. 2021 | Kristýna Vozková
Instagram přidává k funkci „Blízkých přátel” další, která umožňuje volit okruh uživatelů pro každý jednotlivý Příběh.

Instagram spustil testování nové funkce, která umožní uživatelům Instagramu zvolit konkrétní profily, které budou moci sledovat jednotlivé Příběhy. „Selected People” (tedy „Vybrané lidi”, pozn. red.) mohou aktuálně vyzkoušet uživatelé v Brazílii.

Na snímcích obrazovky níže můžete vidět, jak se bude uživatelům Instagramu funkce zobrazovat. Možnost volby „blízkých přátel” umožňuje selekci konkrétního publika pro sledování všech Příběhů.  „Vybraní lidé“ poskytnou uživateli možnost vybrat si konkrétní publikum pro každý jednotlivý příběh. Tato nová variace tak umožní přesnější cílení příběhů, ale zároveň vyžaduje více práce při jeho definování.

Instagram v rozhovoru pro 9 to 5 Mac uvedl:

„S novou funkcí budou mít uživatelé - narozdíl od „blízkých přátel” možnost přidávat, odstraňovat jednotlivé uživatele v rámci různých Stories.” 

Uživatelé tak získají větší možnosti hlídat své soukromí a zároveň nástroj, který jim umožní zveřejňovat i mnohem osobnější obsah. Je tak možné, že místo užívání zpráv budou sdílet příběh jen s pár konkrétními přáteli. Předem nadefinovaný seznam si Instagram zapamatuje, dokud se jej uživatel nerozhodne změnit.

Přidanou hodnotu by funkce mohla mít také pro značky, například při vyhlašování vítězů soutěží nebo nabízení exkluzivních nabídek pro konkrétní uživatele.

Zdroje: Social Media Today, 9 to 5 Mac

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: