Instagram umožní sdílet příspěvky dalších uživatelů ve Stories

23. 5. 2018 | Petr Michl
Instagram pokračuje v přílivu „nice to have" funkcí, které uživatelé dosud nahrazují svépomocí. Test se povedl, bude umožněno repostování veřejných příspěvků v rámci Stories.V březnu jsme vás informovali o testu repostování veřejných příspěvků v rámci Stories. Zdá se, že byl úspěšný. Tato funkce bude brzy dostupná všem uživatelům.

Pokud vás zaujme něco ve feedu, budete to moci snadně sdílet ve Stories. A to v podobě Stickeru, tedy poměrně kreativního formátu, který je možné uzpůsobit dalšími úpravami.

K sdílení příspěvku z feedu do vašeho Příběhu jednoduše klikněte na symbol vlaštovky pod příspěvkem, jako byste ho chtěli poslat příteli přes Direct. V menu se objeví nová možnost, která vám dovolí vytvořit Příběh. Po kliknutí na ní můžete pod příspěvkem přeměněným ve sticker změnit například pozadí a přidat další prvky jako text nebo GIFy.


Zdroj: WERSM

Ve Stories pak bude sdílený příspěvek zobrazený s prokliknutelným účtem jeho původce. Sdílet bude možné pouze posty z veřejných účtů. I u nich si uživatelé nicméně v nastavení mohou tuto funkci zakázat.

Na první pohled se může zdát, že o nijak převratnou novinku nejde – vždyť sdílení příspěvků jiných uživatelů je vlastně podstatou fungování sociálních sítí. V případě Instagramu se ale jedná o poměrně velký krok.

Instagram totiž až dosud uživatelům žádnou formu sdílení obsahu jiných uživatelů nedovoloval. Tento „zákaz“ se sice dal poměrně snadno obejít – ať už manuálně sdílením screenshotů daných příspěvků, nebo použitím aplikací třetích stran, jako je třeba Repost for Instagram nebo InstaRepost. V rámci pravidel Instagramu se ale tyto příspěvky nacházely v jakési šedé zóně. Některé aplikace přidávaly k fotkám své logo nebo dokonce vodoznak přes celou fotku a čas od času navíc Instagram udělal „čistku“ v aplikacích třetích stran napojených přes API a na nějakou dobu jim zamezil přístup. Je tak jen dobře, že Instagram to, co uživatelé chtějí a svépomocí dělají, umožní sám s určitými pravidly.

Funkce by měla být prvně přítomná u aplikace pro Android, pro iOS by měla přijít později.

Zdroj: WERSM

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.