Instagram vylepšuje Ankety, umožní více variant odpovědí

1. 2. 2022 | Petr Michl
Dvojnásobné zlepšení slibuje formát Ankety (Poll) v Instagram Stories. Bohatější mají být i možnosti úpravy podoby písma u otázek a variant odpovědí.

Ankety ve Stories jsou jedním z nejpopulárnějších formátů influencerů i značek pro navyšování engagementu. A nyní jim to může jít ještě o něco lépe.

Odbornice na sociální média, Meg Coffey, upozornila na možnost, která se zobrazila ne jejím profilu. Upozornění na update anket skrývalo příležitost nabídnou nikoliv dosavadní pouze 2 možnosti odpovědi, ale rovnou 4.

Což samozřejmě umožňuje dát více možností k vyjádření, pouhé 2 často skončily u „Ano“ a „Ne“, přičemž existuje velké množství otázek, u kterých omezování na takto binární odpovědi příliš nefunguje. Ankety už nyní nabízejí skvělý engagement a toto je příležitost, jako ho ještě navýšit.


Zdroj: Meg Coffey


Zdroj: Meg Coffey

Bonusem navíc má být možnost u otázek i jednotlivých variant odpovědí měnit barvu písma a font. Video, které to zachycuje, publikoval Hammod Oh.  

 

V tuto chvíli neexistuje oficiální vyjádření od Instagramu a vylepšení Anket nemusí mít momentálně každý, Rozhodně ale nic nezkazíte aktualizací aplikace.

Mimochodem pokud přemýšlíte nad tím, že 4 varianty odpovědí přece ve Stories na Instagramu vídáte nebo jste je dokonce sami použili, nejde o Anketu (Poll), ale Kvíz (Quiz Sticker). Nevýhodou oproti Anketě je to, že musíte zvolit jednu správnou odpověď, která po kliku uživatele na tu správnou zezelená. U nesprávné volby zčervená a zelené pozadí se objeví u správné odpovědi. Což se samozřejmě nehodí, když například od zákazníků chcete zpětnou vazbu a nechcete přitom signalizovat, že nějaký typ zkušenosti je lepší nebo horší.

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: