Instagram zablokoval účet nejrychlejší ženy světa. Dvojitá olympijská vítězka sdílela záběry svého triumfu

5. 8. 2021 | Petr Michl
Kdo je ještě rychlejší než nejrychlejší žena historie Elaine Thompson-Herah? Evidentně algoritmy hlídající autorská práva na Instagramu. Fenomenální sprinterka dostala ban za sdílení záběrů z dosažení jejího zlatého olympijského doublu.

Jamajská sprinterka Elaine Thompson-Herah psala na olympiádě v Tokiu historii. Zvítězila na trati na 100 i 200 metrů, a zopakovala tak double, který se jí podařil před pěti lety na olympiádě v Riu. Žádná jiná sprinterka v historii tohoto nedosáhla. Není tak divu, že se s tímto úspěchy chtěl pochlubit i na sociálních sítích, kde používá sedící nick @fastelaine.

Na Instagramu ovšem nepochodila. Když sdílela videozáznamy svých dvou finálových závodů, nelíbilo se to algoritmům hlídajícím autorská práva. Záhy poté tak na Twitteru napsala:

„Mám zablokovaný Instagram za to, že jsem posílala závody z olympiády, neboť nevlastním práva. Takže se uvidíme za dva dny.”

Šlo totiž o obsah patřící Mezinárodnímu olympijskému výboru a vysílací práva na něj jinak mají jen televize, které si je draze zaplatily. Twitter nicméně s jejich sdílením problémy nedělal.

Dle Mezinárodního olympijského výboru mohou sportovci sdílet jen obsah poskytnutý držiteli práv (, ne však původní obsah. Tedy mohou například nasdílet příspěvek či Stories TV stanice disponující právy, nemohou však útržek televizního vysílání sami nahrát. Instagram nicméně blokaci za několik hodin „ručně“ zrušil. A Elaine Thompson-Herah může ke svým 310 tisícům followerů opět promlouvat.

 

Kam dál? 

Porušit pravidla a přiživovat se protiprávně na konání olympiády můžete velmi snadno. Vlastně se dost divíme, že Burger King ve své poslední kampani vysvětlil, proč sportovci kousají do medailí a nedostal za to nějakou pokutu. 

Pokud si chcete lépe zorientovat v legislativních záležitostech, přečtěte si náš článek o tom, jak se při olympiádě vyvarovat faulů v marketingovém boji.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: