Instagram zlepšuje ochranu uživatelů před obtěžujícími zprávami

27. 4. 2021 | Milada Zemanová
Instagram zavádí rozšířené blokování uživatelů a automatické filtrování nežádoucích zpráv. Jedná se o další kroky proti šikaně a ohrožujícímu chování na této platformě.

Sociální sítě jsou místem, kde spolu lidé aktivně komunikují. Bohužel ne vždy se jedná o konverzaci příjemnou. Není výjimkou, že je uživatel terčem nežádoucích a obtěžujících zpráv. Někdy se jedná dokonce o zprávy opakované. Instagram si je tohoto vědom, a proto představil nové nástroje, které mají jeho uživatele chránit.

Zmíněné nástroje zahrnují nový filtr v rámci zasílaných zpráv a dále zamezí opakovanému kontaktování od lidí, které jste už jednou zablokovali.

Jak je vidět na obrázku výše, uživatelé Instagramu nově uvidí možnost „Skrýt žádosti o zprávy / komentáře”. Pokud budou tyto možnosti aktivovány, jakékoliv zprávy, které jsou dle Instagramu urážlivé, budou automaticky přesunuty do složky „Skryté žádosti”. Tyto zprávy se nebudou zobrazovat, dokud uživatel explicitně nezvolí možnost, že je chce zobrazit.

Instagram k tomuto filtru uvedl:

„Ve spolupráci s předními organizacemi proti diskriminaci a šikaně jsme vytvořili předdefinovaný seznam urážlivých výrazů, které budou filtrovány v rámci požadavků o zaslání soukromé zprávy. Všechny požadavky, které budou obsahovat tato nevhodná slova, fráze nebo emotikony, budou automaticky filtrovány do samostatné složky skrytých požadavků.“

Na tomto kroku začal Instagram aktivně pracovat v únoru letošního roku. Stalo se tak po vlně rasistických útoků proti hráčům fotbalových klubů Manchester United, Chelsea a Liverpool, ke které došlo právě na této platformě. Tyto a další kluby kontaktovaly Facebook, coby mateřskou společnost Instagramu, a dožadovaly se lepší ochrany uživatelů.

Mezi novými nástroji je také funkce, která umožňujevypnout přijímání soukromých zpráv od uživatelů, které daný osobní účet nesleduje. Tyto kroky by měly ochránit veřejné osobnosti a nejen je, před napadáním druhými účty a zasahováním do jejich soukromí. Uvedený filtr by měl být v následujících týdnech k dispozici ve všech zemích.

Ochrana před opakovaným zakládáním účtů

Dalším nešvarem na sociálních sítích je, že si lidé, kteří si již vysloužili blokaci, založí nový účet. A své urážlivé aktivity začnou realizovat znovu. V rámci nové funkce bude možné, kromě již standardní blokace, zablokovat i veškeré následné účty, které by daný člověk vytvořil. Tato funkce bude pracovat s IP adresou konkrétní osoby a dalšími identifikačními prvky. I tato blokace by měla být k dispozici v následujících týdnech.

Zmíněné nové nástroje tak mohou být efektivním způsobem, jak chránit uživatele na sociálních sítích. Jedná se skutečně o krok kupředu, jenž jistě uleví širokému množství lidí, kteří již museli čelit nevybíravému a obtěžujícímu chování.

Zdroje: Social Media Today, Instagram

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: