Instant Video vdechne život konverzacím na Messengeru

5. 9. 2016 | Jakub Hort
Facebook přidal do Messengeru možnost živého videa, aby oživil konverzace mezi přáteli.

Facebook Messenger dnes využívá přibližně miliarda lidí převážně k diskutování s nejbližšími přáteli. Facebook ale chce zážitek z aplikace posunout ještě o kus dál a konverzace více personalizovat. Nezáleží přitom, zda budete zrovna v kontaktu se svým spolubydlícím, matkou nebo kolegou z práce. Novým nástrojem, kterým disponuje Messenger, je Instant Video.

Video telefonáty jsou stále relativně nové a mnohem méně využívané než psaní zpráv. Často je uživatelé zvolí při speciálních událostech, kdy nahrazují osobní kontakt. Nyní má každý kameru stále u sebe ve svém telefonu i s internetovým připojením a video je běžnou součástí každého dne.

Instant Video je odrazem všudypřítomnosti videa v dnešním online světě. S tímto novým prvkem je možné konverzacím okamžitě vnést život. Výběr zmrzliny bude pomocí videa mnohem jednodušší, než bezduché vypisování jednotlivých příchutí. Instant Video pomůže sdílet krátké okamžiky, kde je důležitá reakce druhého uživatele.

Nejprve se musíte ujistit, že vy i váš přítel máte staženou nejnovější verzi Messengeru pro iOS nebo Android. Když oba máte spuštěnou konverzaci, stiskněte ikonku v pravém horním rohu ke sdílení živého videa. Zvuk je automaticky vypnutý, protože nástroj je určený hlavně k přenosu obrazu a mohl by zbytečně rušit. Můžete ho však jednoduše zapnout. Video se bude vznášet nad konverzací, ve které můžete pokračovat, zatímco sledujete, co vám chce přítel ukázat.

Facebook Messenger má mnohem více uživatelů než Snapchat a mnohým jistě příjde Instant Video vhod. Pro Snapchat je to jen další důkaz toho, že je pro Facebook vážnou hrozbou. Jedná se ale logický krok a můžeme očekávat, že v budoucnu se Facebook bude snažit do Messengeru dostat i nástroj MSQRD, který ve spojení s Instant Video vytvoří silnou konkurenci video filtrům na Snapchatu.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.