Internetová televize Stream.cz má nové vedení. Hlásí spolupráci s hvězdným scénáristou

12. 12. 2017 | Petr Michl

Provozní vedení internetové televize Stream.cz se od začátku ledna 2018 ujme Filip Vážanský, který přichází z televize Óčko. Kreativní část práce na Stream.cz pak ode dneška zastřešuje Daniel Strejc, který přichází z platformy OBBOD. Domluvená je i spolupráce s Petrem Kolečkem, který spolu se Strejcem stojí za seriály jako je Vyšehrad či Lajna. Na spolupráci se s nimi dohodl Igor Kalaš, ředitel obsahu v Seznam.cz. Od nového roku se Stream.cz chystá více zaměřit na chystání své tvorby nejen pro internetové prostředí.

Stream,cz chce připravovat obsah, který nebude fungovat jen online

Tato změna má několik rovin. Jedna z nich je obsahová. Seznam.cz si chce odloupnout i z inzertního koláče klasických televizí, a proto zažádal na konci září o licenci na televizní vysílání. Jeho Seznam.cz TV má být zpravodajským kanálem, který má být alternativou k ČT24. Je tak logické, že hlavním dodavatel obsahu bude tým Seznam Zpráv. Tvůrci ze Stream.cz ale také pravděpodobně přispějí svým dílem. Stream.cz stojí před novou výzvou. Musí začít vyrábět obsah, který bude vhodný nejen pro internet, ale i další platformy. Pro každý distribuční kanál chceme najít tu správnou délku našich pořadů. To je úkol, který ode mě noví kolegové na Stream.cz dostávají,“  uvedl Igor Kalaš, ředitel obsahu v Seznam.cz.


Daniel Strejc. Zdroj: Seznam.cz

Pomoci s tím má nový šéfproducenta hrané tvorby. Tím je od dnešního dne Daniel Strejc, který má svoji producentskou kariéru spojenou s filmy jako jsou Padesátka, Krásno nebo Zakázané uvolnění. Jeho poslední projekty zná hlavně česká on-linová veřejnost, patří k nim seriály platformy OBBOD Vyšehrad a Lajna. S posledními dvěma jmenovanými seriály je spojeno i jméno druhé osobnosti, která začne se Stream.cz spolupracovat. Je jí scenárista Petr Kolečko. Kromě již zmiňovaných pořadů stál za televizními seriály jako je Čtvrtá hvězda, Trpaslík, Okresní přebor, či Vinaři. Od roku 2018 tak pro Stream.cz začne pracovat osvědčený tandem Strejc Kolečko.

Šéfproducent hrané tvorby je nová pozice ve Stream.cz. Danielova hlavní úloha bude do Seznam.cz přinášet kvalitní seriálovou tvorbu i lákat zajímavé tváře. Daniel bude jeden ze šéfů Streamu, který se bude podílet na jeho celkové obsahové strategii. Bude tedy spolurozhodovat i o obsahu, který na Stream.cz vzniká a svojí definicí patří do infotainmentu,“ komentuje novou náplň práci Daniela Strejce Igor Kalaš a dodává: „Seriálová tvorba je, a i nadále bude jedním z hlavních pilířů internetové televize Stream.cz. Její role bude dokonce s přípravami naší vlastní televize do budoucna stoupat. Nová jména naznačují, o jaký typ seriálové tvorby máme zájem.“ 

Daniel Strejc tak částečně přebírá roli po šéfproducentovi obsahu Stream.cz Lukášovi Záhořovi. Před měsícem unikly ven informace, že tento zkušený manažer stojící za vzestupem Stream.cz od jeho začátků se nepohodl s vedením Seznamu a předpokládá se, že do konce roku internetovou televizi opustí. To spustilo i další odchody. Se Stream.cz se rozhodl přestat spolupracovat Roman Vaněk, tvář pořadu Jídlo s. r. o., a také scénárista Milan Kuchynka, který se podílel na seriálech Kancelář Blaník a seriálu Autobazar Monte Karlo. „Lukáš Záhoř je pro mě dlouhodobě garantem kvalitního přístupu k internetové nejen dramatické tvorbě a s jeho odchodem končí i mé působení v oblasti vývoje a tvorby nových seriálů pro Stream," uvedl k tomu pro Aktuálně.cz. vé další působení v internetové televizi prý zvažuje i jedna z jejich nejvýznamnějších tváří, Jan Tuna.

Provoz Stream.cz zajistí dosavadní výkonný ředitel Óčka

Rozkročení mimo internetový prostor naznačuje i další akvizice. Filip Vážanský se k prvnímu lednu stane avizovaným manažerem provozu Stream.cz. Svoji dosavadní zkušenost zužitkuje při zabezpečování bezproblémového provozu internetové televize Stream.cz. Připomeňme, že v současné době Filip Vážanský ještě stále působí jako výkonný ředitel televize Óčko.


Filip Vážanský. Zdroj: Seznam.cz

Filip bude dalším člověkem ve vedení Stream.cz. Konkrétně bude zodpovídat za rozpočty, vyjednávání s externími produkčními společnostmi, smluvní vztahy, licence a podobně. Bude také důležitou interní spojkou, která hledá synergie napříč dalšími obsahovými službami společnosti Seznam.cz. Nastoupí v lednu 2018,“ dodává Igor Kalaš, ředitel obsahu v Seznam.cz.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.