iPad jako televizní ovladač i zdroj nekonečné zábavy

9. 3. 2012 | Bednářová Daniela
Nový iPad bude k dostání 16. března, zároveň by se měl spustit prodej i třetí generace Apple TV.

Bezdrátová televize, která zvládá synchronizaci levou zadní a je velmi jednoduché ji používat. Tak v základních obrysech vypadá televize od Apple. Na trh má být iTV uvedena spolu s novou generací iPadů. Asi to nebude náhoda.

V obývacích pokojích současných domácností si našel iPad svoje místo. Podle společnosti Nielsen 70 % majitelů tabletů je používá i při sledování televize.

iPad není jen dobrý nástroj pro prohlížení webu, ale poskytuje i zajímavý obsah. Americké televizní společnosti (ABC, NBC) mají pro iPady aplikace s přístupem k seriálům a pořadům, které vyrábí. Vedle videa je taky dobrý na hraní her. Toho si všimli i jejich výrobci. Na rozdíl od mobilních telefonů, nabízí tablet větší obrazovku a výborné grafické prostředí. Konzole dostávají od iPadů na frak, což potvrzuje i vzhled a funkčnost nového systému PlayStation Vita.

V obývácích sice iPad bojuje srdnatě za svoje postavení, ale neznamená to, že má vyhráno. Klíčovým prvkem je i to, jak se povede přechod na televizi s vysokým rozlišením. Už jsou to dva roky od uvedení Apple TV 2, podle některých to po Apple TV byl spíš krok zpátky než vpřed. Ale jeden zásadní přínos si může připsat - a to je AirPlay. Ten umožňuje bezdrátově přenášet obsah ze svých iPhonů a iPadů do Apple televize.

Jaká jsou očekávání od iTV? Rychlejší procesor, podpora pro video s vyšším rozlišením a namakanější grafický procesor. A hlavně propojení s iPadem, který se dá použít jako ovladač i archiv videí, fotek a her (z iCloudu). iTV by tak mohla být rovnou dodávána s iPadem. Nepochybně si ho ale budete muset dokoupit zvlášť.

Zdroj: www.mashable.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: