Jak bude vypadat nové Twingo? Renault sbírá návrhy vytvořené umělou inteligencí

10. 2. 2023 | Petr Michl
Twingo má 30 let a vhled jeho nového modelu můžete ovlivnit i vy. Renault sbírá v rámci kampaně „Reinvent Twingo“ návrhy vytvořené s pomocí vizuálních AI nástrojů.

 

Být designerem automobilek stojícím za podobou vozů je skutečně velkým privilegiem, které se jen tak někomu nepoštěstí. I jen možnost navrhnout si pouhý prototyp auta s jediným cílem ohromit zajímavým vzhledem patřila donedávna mezi vskutku výjimečnou kategorii zakázek. S nástroji jako Midjourney, Stable Diffusion a Dall-E 2 může být ovšem designerem v segmentu automotive téměř každý. Nebo si to minimálně myslí v Renaultu, který do rukou veřejnosti dává podobu svého legendárního malého vozu Twingo.

Twingo má letos 30 let. 1. generace tohoto vskutku ikonického vozu měla tak nadčasový design, že vydržela na trhu bez nástupce neuvěřitelných 14 let od roku 1993 do roku 2007. Je možné, aby umělá inteligence přišla s něčím podobně geniálním? Renault to chce zkusit. V rámci kampaně „Reinvent Twingo“ mohou nyní lidé od od 1. února do 31. března 2023 zasílat automobilce zasílat své návrhy vytvořené s pomocí jejich promptů zadaných do vizuálních AI nástrojů.

Jistě nejde zaručit, že vítězný návrh vtiskne na 100 % podobu další generaci Twinga sjíždějící z továrních linek, automobilka ho je ale odhodlaná vyrobit a vystavit.

 

Globální marketingový ředitel Renaultu, Arnaud Belloni, ke kampani uvedl:

„Kdysi byla umělá inteligence dostupná výhradně pro technickou elitu, nyní je přístupná všem na pouhá tři kliknutí. Tato nově dostupná technologie umožňuje každému uvolnit sílu své představivosti. Chtěli jsme vzdát hold ikonickému vozu Twingo tím, že dáme každému možnost zapojit se do tvůrčího procesu. Představíme první výstavní vůz vyrobený pomocí umělé a lidské inteligence, který bude přímo generován z návrhů, jež obdržíme.”

Od Renaultu i řady dalších nadšenců již existuje mnoho zajímavých návrhů. Některé z nich představujeme níže. Který z nich je váš favorit? 

 

 

 

Další modely můžete nacházet alespoň další dva měsíce pod hashtagem #ReInventTwingo.

Zdroje: Wiki, Renault

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: