Jak lidé využívají LinkedIn

11. 7. 2011 | JCH
Způsob využití sítě LinkedIn se liší pozici od pozice, využívá ji už přes 100 000 000 lidí.

LinkedIn, sociální sít orientovaná na profesní kontakty, roste neuvěřitelnou rychlostí 1 uživatele za vteřinu. V letošním květnu přesáhla hranici 100 milionů uživatelů a neustále v růstu pokračuje, čímž se stává ještě užitečnějším nástrojem pro hledání práce, udržování kontaktu s kolegy nebo zviditelňování svého resumé.

S růstem sítě se jasně ukazují rozdíly jejího užívání mezi lidmi ve vedení společností, v managementu a řadovými zaměstnanci. Hlavním je hledání zaměstnání, k němuž LinkedIn primárně využívá čtvrtina řadových zaměstnanců, zatímco management a vedení tuto funkci primárně užívá jen v necelých 10%.

O aktivitě na síti jasně vypovídá také fakt, že více než 2/3 uživatelů se na ni připojují alespoň několikrát týdne. Oproti tomu aktuálnost profilových fotek je často velmi nedostatečná. Většina z uživatelů chce působit na potenciálního zaměstnavatele mladší, další část se zase nechce zdržovat pravidelným obnovováním.

Ať už jde o kteroukoli z daných skupin uživatelů, na boomu LinkedInu se podílejí všechny a v tuto chvíli není důvod aby se zastavil.

Zdroj: https://lab42.com/

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: