Jak zlepšit výkon videoreklam? Google Ads přidávají možnost optimalizace skrze video experimenty

12. 4. 2021 | Eva Dragulová
Google si uvědomuje, že je videomarketing stále důležitější. Proto přidává do Google Ads nové video experimenty, které značkám umožní testovat a porovnávat různé video kreativy.

Google chce poskytnout inzerentům nový nástroj pro optimalizaci videoreklamy. V Google Ags nyní najdou „video experimenty" (Video Experiments), s nimiž si otestuijí, která kreativa a prvky jim fungují nejlépe. Zároveň je to pro inzerenty signál, že pokud se do této chvíle video marketingem nezabývali, nastal nejvyšší čas přehodnotit strategii.

Google k tomu dodává:

„Dobrá kreativa může mít výrazný dopad na podporu prodeje, proto v příštích několika týdnech spouštíme celosvětově v Google Ads video experimenty. Snadno je nastavíte a přinesou vám rychle výsledky, podle kterých můžete hned měnit strategii k dosažení lepších výsledků. Ať už potřebujete pochopit dopad různých video reklam na vnímání vaší značky, na počet konverzí nebo na CPA, s novou funkcí můžete dělat lepší rozhodnutí, která zlepší vaše výsledky na YouTube.“

 

Video experimenty nově najdete ve svém Google Ads dashboardu. V záložce „Koncepty & Experimenty“ se vám brzy objeví i sekce „Video experimenty“.

A přesně tam si budete moci otestovat, která videoreklama vám nejefektivněji funguje.

„Pomocí video experimentů otestujete různé reklamy zacílené na stejné publikum a, až porovnáte výsledky, zjistíte, se kterou kreativou potenciální zákazníci souzní více,“ vysvětluje význam nového nástroje Google. 

Výsledky pak uvidíte v dashboardu Google Ads. Pro značky je to dobrá inovace. Budou moci efektivněji optimalizovat náklady na rekla a získají lepší výsledky.

„V globálních studiích, které jsme dělali v letech 2019 a 2020 se ukázalo, že inzerenti, kteří úspěšně využili video experimenty, aby optimalizovali spodní část konverzního trychtýře na YouTube, došli díky kreativitě s lepším výkonem k o 30 % nižšímu mediánu ceny za akvizici, Ti, kteří využili tyto testy k optimalizaci horní části konverzního trychtýře, zaznamenali o 60 % vyšší zapamatovatelnost výkonnější kreativy,“ píše Google.

Google poskytl 3 příklady video experimentů, které si můžete otestovat: 

  •  Zvětšete text: Zlepšuje text (včetně loga) povědomí o značce?
  •  Přibližujte důležité věci ve videu: Co se stane, když přiblížíte důležitý produkt či člověka? Neupozorníte na ně více?
  •  Usnadněte lidem nákup: Vyvolává výzva na začátku videa více konverzí, než když ji umístíte až na konec?

Klíčové je soustředit se při testování vždy na jednu věc, abyste pak mohli výsledky správně vyhodnocovat a pochopit dopad každé změny. Pokud testujete tři čtyři věci naráz, jak pak zjistíte, která z nich fungovala, a která naopak ne?

Testování videí je skvělá funkce, která může firmám optimalizovat efektivně kampaně. Tak s chutí do experimentů.

Zdroje: Socialmediatoday,Google 

 

 

 

 

 

 

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: