Jak zvládla AI oslavnou hokejovou hymnu s videoklipem? Rozporuplně

29. 5. 2024 | Petr Michl
Kapitán Roman Červenka makal jako Nastěnka, zpívá se v hokejové hymně na oslavu vítězství hokejistů na MS. Vznikla pouze s využitím AI nástrojů. Podívejte se na to, jak dopadla píseň od Suno.AI i klip vzniklý v LTX studiu. Navíc si můžete přečíst detaily z produkce od samotného tvůrce.


Kapitán Roman Červenka makal jako Nastěnka. Zdroj: David Spáčil

Odhodlané (a rozpoznatelné) tváře hvězd českého nároďáku, záběry z úrovně ledu a z publika, bujaré oslavy i pivo tekoucí proudem. To vše má videoklip vytvořený plně s pomocí AI nástrojů jako oslava vítězství českého týmu na MS v hokeji. Doplňuje přitom obrazem hymnu, kterou dodala služba Suno AI.  

Zkušený tvůrce videí a nyní i velký fanda a lektor AI videotvorby, David Havran Spáčil, si chtěl vyzkoušet, jestli dokáže s pomocí nástrojů umělé inteligence vytvořit obsah, který by na tuto šťastnou událost mohl reagovat. Pro videotvorbu přitom využil LTX studio otevřené v beta programu jen vyvoleným, mezi které patří. Na výsledek se podívejte níže.

Ano, není to dokonalé. Mezi pozitiva patří to, že poznáte Červenku, Pastrňáka, Dostála a Gudase. I když hustota fousu u posledního jmenovaného skutečných kvalit rozhodně nedosahuje.

David Spáčil k tomu dodává:

„Plusem LTX studia je to, že už alespoň zajišťuje konzistenci vizuálu mezi záběry. Na základě krátké synopse navrhne scénář. Přes funkci Faceswitch jde dodat konkrétní obličej pro inspiraci a celkem se ho drží. Po scénách a v nich jednotlivých záběrech si můžu jeho návrh upravovat, včetně generování jiného obrazu, typu záběru (establishing shot, wide shot apod.), rychlosti animace, jiné copy a dokonce si můžu dogenerovat ruchy a zvukové efekty.“


Lukáš Dostál ve vidění AI. Zdroj: David Spáčil

Nedostatky jsou nicméně viditelné. Postavám se deformují tváře i hokejky, občasné díry v zobrazeném jasně značí, že se díváme na digitální dílo, u něhož při natáčení „na place“ živý člověk nestál. „V podstatě se dá říct, že se s AIčkem při upřednostnění rychlosti před kvalitou dají dělat zatím ještě pořád spíš věci, které jsou na úrovni animatiku s hromadou chyb a nekonzistentnosti,“ vysvětluje David Spáčil s tím, že i konzistence má své limity. Zkoušel například LTX studio podstrčit české dresy, ale nepochodil s tím.


Někteří fanoušci mají rysy zombíků. Zdroj: David Spáčil

V tomto případě byly pro videoprodukci využity mimo LTX studia také 3 záběry z Midjourney + Immersity.ai.

Na vygenerování hudby použil David Spáčil Suno.ai a text dodal jazykový model ChatGPT-4o. „Tomu jsem nasypal hromadu podkladů a trochu pomohl s nějakým rýmem,“ říká David Spáčil. Z našeho pohledu by se hudební žánr celkového díla mohl definovat jako mix agro metalu a husitského chorálu.
 

Celý text písně si můžete prohlédnout níže.

 

[Intro]

Na ledě se blýská, hromy divo bijů,

češi jsou zas mistři světa, a teď pivo pijů,

zase se to povedlo, máme zlato, žádný béčko.

Švýcarům jsme ukázali, jak se hraje Český áčko,

 

[Chorus]

Je to tam! Je to tam! Hoši děkujem!

Luky Dostál neprůstřelnej, bečku kupujem!

Kubalík, Sedlák, Pasta, góly padaly a basta!

i kapitán Červenka, makal jako Nastěnka.

 

[Verse]

Amíky jsme zmázli, Švédy 7:3 přejeli,

Říkám ti, takhle náš tým nikdy neviděli.

Řezat, řezat, řezat, toť Gudyho hymna,

jak soupeře drtil, občas i přiškrtil.

 

[Chorus]

Je to tam! Je to tam! Hoši děkujem!

Luky Dostál neprůstřelnej, bečku kupujem!

Kubalík, Sedlák, Pasta, góly padaly a basta!

i kapitán Červenka, makal jako Nastěnka.

 

[Verse]

Krejčík s rozbitým nosem, bojoval jak lev,

i když to bolelo, v srdci měl náš sen.

Na ledě jste makali do posledního dechu,

tohle je příběh legendárního úspěchu!

 

[Bridge]

Já to řeknu, Roberte! Už můžu? Jo, už můžu!

Výborně kucí!!! Já to řeknu Roberte! Je to tam!!!

 

[Chorus]

Je to tam! Je to tam! Hoši děkujem!

Luky Dostál neprůstřelnej, bečku kupujem!

Kubalík, Sedlák, Pasta, góly padaly a basta!

i kapitán Červenka, makal jako Nastěnka.

 

[Outro]

Bacha, když je na brankovišti Zacha,

zvedli jsme tu trofej, chlapi, to je naše meta!

Od Ostravy po Prahu, hokejový sen,

mistrovství světa vyhrané, jdeme slavit ven!”

 

Jednotlivé části textu jsou přitom uvedeny příkazy typu [Chorus] či [Bridge], díky kterým můžete u Suno.AI více ovlivnit vyznění samotné skladby.

Jak zhodnotit celkovou úroveň hymny a zejména jejího videoklipu? Cílem testu bylo vyjít s dílem ven co nejdříve, dle vyjádření jeho autora mu to trvalo několik desítek minut. S tím je spojená i řada nedostatků, které by šly při pečlivější produkci odstranit. I tak je ale vidět, že showcase videa AI nástrojů nabízejí hodně přikrášlenou realitu toho, co v praxi umí. LTX studio tak prozatím žádný nový Hollywood nepřinese a ten starý nenahradí. AI video je nicméně odvětvím umělé inteligence, které má letos nejdynamičtější vývoj. Už letos a přinejhorším do pár let mohou být jeho schopnosti o několik úrovní výše. 

 

Tip redakce

Připomeňte si, co LTX studio slibuje

 

A upřete svj zrak také na sportovní dílo z nedalekého severu. Polscy herosi przystępują do walki w igrzyskach, jmenuje se video Polského olympijského výboru, které dává olympijskému klání v Paříži antické rozměry. Bylo vytvořeno plně s pomocí AI nástrojů. Podívejte se, čeho jsou schopny

 

Štítky dokumentu: AI

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: