Kompletně s AI. Tak vytvořil Polský olympijský výbor video oslavující své sportovce

23. 4. 2024 | Petr Michl
Polscy herosi przystępują do walki w igrzyskach, jmenuje se video Polského olympijského výboru, které dává olympijskému klání v Paříži antické rozměry. Bylo vytvořeno plně s pomocí AI nástrojů. Podívejte se, čeho jsou schopny.

Olympijské hry v Paříži se blíží a jednotlivé olympijské výbory začínají upozorňovat na velký sportovní svátek i jejich předpokládané národní hvězdy. To platí i pro Polsko, které se k tomu rozhodlo využít aktuální AI video nástroje.

Polský olympijský výběr ho zveřejnil na svých sociálních sítích s tímto patosem přetékajícím textem:

Polští olympionici jsou hrdiny naší doby. Bojují za nás i za sebe, aby se naše země zapsala do olympijských dějin. Další kapitolu napíšou v létě, kdy začnou olympijské hry v Paříži v roce 2024. Řečtí bohové nás podporují, takže boj o medaile bude nelítostný. Fanděte červenobílým, kteří se utkají s těmi nejlepšími na světě!“

Výše uvedený doprovodný text zní jako, kdyby ho stvořil AI chatbot. „AI umělost“ je ale patrná z celého videa. To má obzvláště zpočátku náznaky expozice velkého hrdinského spektáklu. Tam, kde by se hodila gradující akce, ovšem přijde rozhýbaná slideshow. Pravděpodobně proto, že tak se na anticky oblečené hrdiny daly lépe s pomocí face swap technologie „nalepit“ reálné tváře polských sportovců.

Z českého pohledu působí rozbitě i to, že anglický voiceover následuje v jedné zvukové stopě voiceover polský. To je nicméně národní specifikum, na které jsou v Polsku zvyklí.

Je toto dílo testamentem toho, že AI video nástroje nemají význam? Nikoliv. Pro rychlý obsah na sociální sítě to nyní jako zajímavé zpestření stačí.  S umělou inteligencí je možné vytvořit něco, co byste při točení postaru „vyvažovali złotem“ minimálně v řádu milionů. Nemluvě o tom, že dostat sportovce nacházející se po celém světě na jednu lokaci natáčení by bylo produkční noční můrou

Video Polského olympijského výběru je spíše ukázkou toho, co lze vytvořit s aktuálně dostupnými AI nástroji. A po zhlédnutí jiných dynamičtějších AI děl bychom si nedovolili říct, že jsou v tomto případě využité na maximum. Každopádně nám toto video napovídá, že remake Gladiátora od Ridleyho Scotta vzniklý plně s pomocí síly generativní umělé inteligence v tuto chvíli nehrozí.

Tip redakce

Ty nejschopnější AI video nástroje jsou aktuálně dostupné jen omezenému počtu uživatelů. Podívejte se na jejich příslib v článcích:

Je tu gamechanger? AI video nástroj Sora od OpenAI přináší dosud neviděnou kvalitu

Dosud největší příslib pro AI video. LTX Studio nabídne bezprecedentní možnosti nastavení při tvorbě

Štítky dokumentu: AI Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: