Jaké jsou nejpopulárnější značky světa na internetu? Prvenství hájí Google

3. 3. 2015 | Petr Michl
Online šeptanda vám řekne ledasco. Třeba i to, jaké jsou nejhodnotnější značky světa. Tato analýza online zmínek hodnotí navíc i jejich oblíbenost u žen a mužů a nákupní záměr.Posuzovat hodnotu značky je poměrně obtížná záležitost a existuje několik respektovaných žebříčků. Analytický společnost Infegy vyvozuje své závěry z výzkumu online šeptandy na internetu a především v sociálních médiích. U ní neposuzovala pouze četnost konverzací o značkách, ale také jejich pozitivní či negativní sentiment.

Její žebříček vyhrál Google, na druhém a třetím místě se objevila přímo sociální média Twitter a Facebook. Až na 4. pozici pak naleznete Apple.U položky Gender znamenající oblibu značek u jednotlivých pohlaví značí modrá barva muže, růžová ženy. V položce Sentiment je zelená barva pozitivní, fialová negativní. Ve čtvrtém sloupci je procentuální hodnota značící nákupní záměr od značky či skrze ní (s její pomocí). 

Zajímavé je, že primárně výrobci skutečných fyzických produktů jsou v první desítce pouze tři - mimo Applu ještě BMW a Nike (ano, Microsoft také vyrábí hardware a vlastní Nokii, ale je vnímán hlavně jako softwarová firma - pozn. red). Zbytek obsazují technologické online platformy či výrobce virtuálních animovaných realit a pohádkových příběhů, Disney.

Infegy si uvědomuje, že objem šeptandy v sociálních médiích a dokonce ani její sentiment není odrazem toho, jestli by si lidé od konkrétní značky něco koupili. Analyzovala také "nákupní záměr" s hodnotami pravděpodobnosti nákupu od 0 do 100 %. Přes Tumblr na pátém místě žebříčku by si například něco koupily jen 4 % lidí, od FitBitu, jenž je až na 40. místě žebříčku, by tak ale učinilo 36 %.

Kompletních TOP 50 značek naleznete na stránkách Infegy.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: