Jeff Bezos představil doručení zásilek s pomocí létajících dronů Amazon Prime Air

2. 12. 2013 | Petr Michl

Pro Amazon byly uplynulé 3 dny velice náročné. V poslední den slevové šílenství v anglosaských zemích odstartovaných černým pátkem („Black Friday") dokázal ovšem CEO  společnosti, Jeff Bezos, i tak vyvolat pořádný rozruch. V rámci televizního pořadu 60 Minutes uvedl, že Amazon testuje létající drony, Amazon Prime Air, k doručení balíčků.

Oktoptéra  není z největších, a tak dokáže pochopitelně uvést jen menší balíčky, konkrétněji s maximální vahou něco málo přes 2 kilogramy. Tomu ale odpovídá 86 % balíčků, které Amazon expeduje. O poznání více limitující je pak výdrž baterií omezující dolet, který nyní činí okolo 10 mil.

Nejedná se tedy o nic, co by mohlo změnit způsob doručování zásilek, který je v USA závislý na stovky až tisíce kilometrů dlouhých cestách velkých nákladních automobilů. Přesto prý Amazon bere vývoj vážně. Není známé, s kým nový způsob letecké expedice zásilek vyvíjí. Navíc komerční využití dronů musí být v USA ještě posvěceno příslušnými leteckými úřady. Podobně se zdá poměrně diskutabilní i to, jak by byl podobný způsob doručování výhodný nákladově. Možná se nám ale skýtá pohled na nový způsob expedice zboží, který zprvu využijí třeba jen „kapitáni průmyslu" dlící v nejvyšších patrech mrakodrapů, ale postupně se bude „snášet na zem" pro doručování každodenních zásilek. Jeff Bezos budoucnost dronů / pošťáků shrnul zhruba takto: „Připravte se, bude to fungovat, stane se to a bude to velká zábava."

Dle vyjádření na stránkách Amazonu se očekává rozhodnutí FAA (The Federal Aviation Administration) umožňující komerční využití dronů do roku 2015. V tu dobu už hodlají být připraveni.

Zdroj: theverge.com,  businessinsider.com

Štítky dokumentu: E-Commerce Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: