Kachna finančního magazínu pomohla akciím Sony - spekulace o koupi Applem se nepotvrdily

27. 10. 2010 | ILE
Média i finanční trhy v průběhu celého dnešního dne spekulovala nad zprávou, podle které se americká společnost Apple poohlíží po dostatečně silné společnosti, do které by vložila svou přebytečnou hotovost. Jakkoli neuvěřitelně to znělo, touto společností měl být japonský výrobce elektroniky Sony. Zprávu přinesla agentura Reuters a posléze jí převzala význačná americká i světová média.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Média i finanční trhy v průběhu celého včerejšího dne spekulovala nad zprávou, podle které se americká společnost Apple poohlíží po dostatečně silné společnosti, do které by vložila svou přebytečnou hotovost. Jakkoli neuvěřitelně to znělo, touto společností měl být japonský výrobce elektroniky Sony. Zprávu přinesla agentura Reuters a posléze jí převzala význačná americká i světová média.

Přestože se v průběhu dne ukázalo, že se jedná o kachnu, trh na zprávu reagoval tříprocentním růstem akcií Sony. Navíc se projevilo, že spekulace, kterou do světa vypustil finanční magazín Barron's, má velmi tuhý kořínek. Apple ani Sony zprávu navíc nedementovaly, jen se k ní odmítly vyjádřit.

Celou fámu musel nakonec vyvrátit sám její tvůrce Eric Savitz. Prohlásil, že k její tvorbě ho vedly logické závěry, vycházející z prohlášení Steva Jobse. Ten by rád vložil veškerou hotovost, kterou Apple má, k akvizici některého ze silných brandů. K dispozici má podle dostupných informací asi 51 miliard dolarů.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: