Každý z nás za tři měsíce Facebooku vydělá asi 23 korun

25. 4. 2012 | BeDa
Facebook pomalu šplhá k miliardě uživatelů, zatím jich má 901 milionů.

Facebook ve svém čtvrtém dodatku ke zprávě S-1 pro primární úpis akcií oznámil, že mu uživatelé i nadále přibývají. Měsíčních aktivních uživatelů má už 901 milionů, denně se pak na Facebook přihlásí asi 526 milionů. Největší sociální síť odhalila i několik informací o odkoupení společnosti Instagram. V hotovosti za tuto akvizici Facebook zaplatil 300 milionů dolarů, zbytek do hodnoty 1 010 470 000 dolarů vyrovnal v akciích. Dohromady se tak jednalo o 23 milionů akcií po 30,89 dolarech.

Zisk, který Facebook za první čtvrtinu roku 2012 vykázal, pak byl přes jednu miliardu dolarů. V přepočtu pak Facebook vydělá na každém uživateli 1 dolar a 21 centů (asi 23 korun) za čtvrt roku. Průměrný zisk z jednoho uživatele se meziročně zvýšil o 6 %. Ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2011 je to ale pokles o 10 %. To ale Facebook nemusí až tolik znepokojovat, o svátcích se tradičně na reklamu vynaloží víc peněz než v jiných částech roku.

 

Takže i díky vám je hodnota Facebooku 71,97 miliard dolarů. Podle portálu Bloomberg Business Week je totiž počet akcií Facebooku 2,33 miliard kusů, po vynásobení cenou za jednu akcii, kterou známe díky obchodu s Instagramem, je odhadovaná hodnota Facebooku na 71, 97 miliard dolarů.

Pokud chce Facebook i dál růst, má několik možností - přimět inzerenty platit více například za specifičtěji zaměřené reklamy, nebo přilákat další uživatele a zvýšit rozšíření Facebooku, který má momentálně asi každý osmý člověk na planetě.

Zdroj: www.techcrunch.com


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: