Kde hledat cestu k růstu? Pokusí se odpovědět české ekonomické špičky na SAS Forum Praha 2011.

1. 2. 2011 | TMJ
Konference SAS FORUM Praha 2011, která se bude konat ve středu 16. února 2011 v Hotelu Carlo Boscolo na Praze 1, nabídne zajímavou diskusi s českými ekonomickými špičkami. Kde hledat cestu k růstu v pokrizové době? Je jednou z cest i detekce a prevence podvodů? Nebo bude „stačit“ růst prostřednictvím inovací? A co si o cestách k růstu myslí čeští manažeři?

SAS Forum Praha 2011, zdroj: www.sas.com

Konference SAS Forum Praha 2011, která se bude konat ve středu 16. února 2011 v Hotelu Carlo Boscolo na Praze 1, nabídne zajímavou diskusi s českými ekonomickými špičkami. Kde hledat cestu k růstu v pokrizové době? Je jednou z cest i detekce a prevence podvodů? Nebo bude „stačit“ růst prostřednictvím inovací? A co si o cestách k růstu myslí čeští manažeři?

Diskutovat bude šestice známých českých osobností: Zdeněk Tůma, bývalý guvernér ČNB, Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB, Jakub Strnad, generální ředitel pojišťovny Allianz, Jiří Škorvaga, náměstek České spořitelny, David Ondráčka, ředitel Transparency International a Ondřej Tomas, generální ředitel GfK, který představí výsledky exkluzivního průzkumu o tom, co si o cestách k růstu myslí čeští manažeři. David Ondráčka

Miliarda sem, miliarda tam

Chceme-li se dotknout i tématu podvodů, tak například v oblasti pojišťovnictví jsou takřka evergreenem. Ze světových statistik vyplývá, že mezi podvody patří zhruba každý sedmý případ, který klient pojišťovnám ohlásí. Pojišťovny v České republice vyplatí podle odhadů podvodníkům každý rok neoprávněně až jedenáct miliard korun. Počet pojistných podvodů každoročně stoupá a jsou rafinovanější. S nasazením specializovaných řešení v oblasti informačních technologií ale mají pojišťovny daleko větší úspěšnost při jejich odhalování. Jen v roce 2009 pojišťovny na českém trhu odhalily, i díky informačním technologiím, pojistné podvody za více než půl miliardy korun.

Další obrovskou příležitostí pro podvodné chování je oblast maloobchodu, kde zhruba 1 - 2 % z obratu charakterizuje každoroční ztráty maloobchodníků způsobené podvodným chováním – nejčastěji krádežemi na straně zákazníků i samotných zaměstnanců. I zde může nasazení specializovaných řešení přinést výrazné snížení ztrát a naopak pozitivní růst obratu.

Najde cestu k růstu i státní sektor?

V diskusi, kterou povede zkušený moderátor Martin Veselovský, budou účastníci také hledat odpověď na to, zda a s jakými úspěchy lze zkušenosti z praxe soukromých firem využít ve státním sektoru, kde jsou částky za podvody, nehospodárné a nečestné aktivity jen velmi obtížně vyčíslitelné. Přitom je detekce a prevence takových aktivit pro budoucí fungování nejen soukromého, ale i veřejného sektoru naprosto klíčová. Proč vlastně velké firmy a státní sektor lákají k podvodnému jednání? Částečně za to může skutečnost, že zpronevěra vytváří dojem, že se jedná o zločin "bez oběti", pokud je namířený proti velké organizaci, a speciálně pak proti státu. Spíše to však má co dělat s pocitem nízkého rizika a vysokého výnosu. Detekce a prevence podvodů jsou jen jednou z cest, jak snižovat ztráty a dlouhodobě směřovat růstu. Další významnou cestou k růstu jsou především inovace, které jsou hlavním hnacím motorem v každém odvětví. Tady ale cesty určitě nekončí. Šestice špičkových manažerů a ekonomů v diskusi na konferenci SAS Forum představí další cesty, po kterých se lze do budoucnosti vydat.

Konference SAS Forum Praha 2011 se koná ve středu 16. února 2011. Registrovat se je možné zde.

Štítky dokumentu: Reportáže

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: