Kindle vede!

23. 5. 2011 | bN
Elektronické knihy Kindle od Amazonu poprvé porazily v prodejích vázané i brožované knihy dohromady.

Možná si ještě vzpomenete na ono: „ Ale já mám rád knihy, chci je držet v ruce, otáčet stránky…“ Zdá se, že doba těchto postesků je už pomalu za námi. Amazon včera oznámil, že prodeje jeho knih Kindle jsou poprvé vyšší, než prodeje vázaných i brožovaných knih dohromady. Amazon v prohlášení uvedl, že prodeje vázaných knih překonaly elektronické knihy určené pro čtečku Kindle v červenci roku 2010 a prodeje brožovaných knih v lednu 2011. Prodeje elektronických knih Kindle od Amazonu se v roce 2011 ztrojnásobily oproti stejnému období minulého roku.

Je nutné zmínit, že čísla prodejů se vztahují pouze na placené knihy a nezahrnují knihy, na něž se již nevztahují autorská práva (ta zanikají 70 let po smrti autora), které Kindle nabízí zdarma. Také zahrnují knihy, které jsou užívány čtenáři, kteří nevlastní čtečku Kindle, ale čtou knihy na jiném zařízení, např. na iPadu.

Pixel v boji s papírem vítězí

Revoluce zvaná Kindle proběhla poměrně rychle. Dnes už se zdá, jako by tu čtečky elektronických knih byly odjakživa. Amazon začal prodávat vázané a brožované knihy v červenci roku 1995. Kindle byl představen v listopadu 2007. Za necelé čtyři roky Kindle vítězí se sbírkou více než 790 000 knih.
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: