Brand Academy

Google představuje 2 nové reklamní formáty: Shoppable Image ads a video v Nákupech

21. 9. 2018 | Milada Zemanová
Video v Nákupech bude obsahovat propagační akce, popisy a vybrané produkty z informačního kanálu inzerenta a vykazují o 20 % více konverzí z první interakce. Shoppable Image ads budou k dispozici v obrázcích i na blozích.

Google už se připravuje na vánoční období a spouští tzv. Shoppable Image ads (nákupní obrazové reklamy) a video v Shopping Showcase (v reklamách v Nákupech). Chce totiž pomoci inzerentům v oslovení nových zákazníků. Zmíněné nové reklamní formáty budou k dispozici na webech třetích stran, v obrazovém vyhledávání Google a ve vyhledávací síti Google.

Přidejte video do Nákupů

Reklamy v Nákupech jsou formáty s více obrázky, které Google představil v loňském roce. Nyní, když uživatel klikne na video, je přesměrován na vstupní stránku hostovanou společností Google, kde se video přehraje v plném rozlišení. Tato stránka dále obsahuje propagační akce, popisy a vybrané produkty z informačního kanálu inzerenta. Obvykle se zobrazují při dotazu na značku a na vyhledávací dotazy.

Google nabízí tyto reklamy coby způsob, jak oslovit nové zákazníky a měly by být považovány za jeden z nejdůležitějších formátů. Nejlepší reklamy vykazují 3,6x vyšší hodnotu než je průměrná CTR a celkově tento formát získává o 20 % více konverzí z první interakce (first-click attribution).

Tato možnost je v současné době dostupná pro inzerenty, kteří již používají reklamy v Nákupech.

Shoppable Image ads

Google uvedl, že jedna třetina zákazníků v loňském roce nejprve hledala obrázky zboží, než jej nakoupila. Právě na tyto lidi nově cílí tzv. Shoppable Image ads.

Poté, co uživatel klikne na ikonu značky v Shoppable Image ads, bude přesměrován na web třetí strany, zobrazí se mu karusel s reklamami. Ten bude obsahovat produktové informace o zboží, které je podobné tomu na vybraném obrázku.

Kromě obrázků umožní tyto reklamy umožní zvýraznění obsahu i na blozích. Zákazník může navštívit svůj oblíbený blog a po kliknutí na ikonu značky na obrázku se mu zobrazí výběr vizuálně podobných nabídek. Google Ads tak míří se svou reklamou do kategorie, kterou nyní obsluhují speciální reklamní služby jako například český Vistag. Řešení nákupních fotografií na webech od Googlu se pochopitelně bude ovšem hodit spíš těm, kdo skrze ně neprodávají vlastní zboží.  

Google dále uvedl, že během příštího roku chce tyto reklamy dále rozšiřovat a poskytovat dalším inzerentům.

Zdroje: Search Engine Land, Google

Štítky dokumentu: Google Reklama online
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: