KLM inzeruje na Airbnb: Přespěte v letadle předělaném na byt

18. 11. 2014 | Petr Michl
Žádné opékání marshmallow s pomocí tryskových motorů a zákaz používání nafukovacích skluzavek - to jsou jedny z mála omezení, které vás mohou potkat v odstaveném letadle aerolinky KLM.Pokud nelétáte první třídou, je obvykle perspektiva přespání v letadle spojena s vyčerpávajícím dlouhým letem, nedostatečným prostorem pro nohy a možná i s chrápajícím sousedem, který si občas splete vaše rameno s polštářem. Holandské aerolinky KLM nabízí nyní přes portál Airbnb ještě další variantu. Můžete přespat ve vyřazeném letadle na letišti v Amsterodamu - tentokrát ovšem se vším komfortem.

KLM následuje IKEA nebo knihkupectví Waterstones, které využily lákavé nabídky na portálu Airbnb jako formu soutěže pro fanoušky značky. Tentokrát si ale rozhodně dali pořádně záležet na tom, aby byl nocleh ve starém letadle lákavý. Unikátní hotel s křídly totiž může nabídnout obývák, ložnici, dvě postele pro děti, dvě kuchyně a celých 8 koupelen. K dispozici je i Wi-Fi, kuchyňské vybavení, křesla z první třídy, herní konzole a v neposlední řadě i panoramatické okno se zajímavým výhledem z kokpitu pilota.


Půdorys nabízeného bytu"

Vzhledem ke své poloze se asi nedá mluvit o klidném přespání, ale to je zároveň tak trochu výhodou, pokud rádi pozorujete přistávání a vzlétání jiných letadel. V nabídce na Airbnb je napsáno: Díky umístění hned vedle přistávací dráhy na letišti Schiphol bude naše letadlo vaším domovem mimo váš domov."


Ve výbavě je i jídelna


Nechybí pochopitelně ani obývací pokoj

Neznamená to ale, že by tu ovšem nebyla pro hosty žádná pravidla. Mezi ně patří:

  • Žádné létání

  • Nepoužívat nafukovací skluzavky

  • Kouření je zakázáno pokaždé, když svítí ukazatel „kouření zakázáno"

  • Žádné opékání marshmallow s pomocí tryskových motorů

  • Prosím zalijte naše kytky a nakrmte rybičky

  • Je zakázána konzumace alkoholu

Dosud jsme neprozradili, kolik vlastně nocleh stojí. Na Airbnb je uvedena sympatická cena 0 Kč, úplně zadarmo ale také není. Nocleh vyhraje ten, kdo napíše ve 100 nebo méně slovech v angličtině, proč by měl 28., 29. nebo 30. listopadu přespat v hotelu s křídly právě on. Výherci bude proplacena samozřejmě i doprava na amsterdamské letiště. Pokud vás to zaujalo, máte co dělat. V KLM čekají na „motivační dopisy“ jen do 20. listopadu.

Zdroj: Airbnb

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: