Konečně! Firemní účty na Instagramu budou moci nastavovat s předstihem publikování příspěvků

31. 1. 2018 | Petr Michl
Přání všech lidí spravujících účet značky na Instagramu bylo vyslyšeno. Příspěvky půjde konečně plánovat dopředu. V budoucnu prý nebude tato funkce dostupná pouze firemním účtům.

Nastavování příspěvků dopředu skutečně jako profesionál zaměřující se na sociální média oceníte. Na Facebooku to jde dlouhá léta a i v začátcích facebookových stránek šlo tento úkol splnit alespoň s nástroji třetích stran, jako jsou HubSpot, Hootsuite nebo Buffer. Neplatilo to ovšem pro Instagram. Nyní se naštěstí situace mění k lepšímu.

Dle vyjádření Instagramu budou po aktuální úpravě API firemní účty (byznys profily) jednoduše moci:

    • Nastavovat dopředu publikování příspěvků
    • Sledovat příspěvky, v kterých byl jejich účet označen nebo ottagován
    • Sledovat další firemní účty

Již v minulosti byl přidán například nástroj pro snadnější moderaci komentářů, v létě byla pro firemní účty vylepšená i analytika. Toto byl ovšem jeden ze základních prvků, který chyběl a znepříjemňoval social media manažerům život.

Níže můžete vidět ukázku plánování příspěvků v nástroji Hootsuite. Právě ten se na vývoji této funkce podílel a již nyní ji nabízí.


Zdroj: Instagram Blog

CEO Hootsuite, Ryan Holmes, uvedl:

Nastavování času publikace obsahu na Instagramu bylo pro našich 16 milionů zákazníků požadavkem číslo 1. Nyní mohou spravovat jednoduše a bezpečně velké objemy obsahu i s více členy týmu a u více instagramových účtů. Hootsuite oceňuje partnerství s Instagramem, které toto umožňuje."

A ocení to jistě i minimálně 25 milionů firemních účtů na Instagramu, právě tolik jich bylo dle Instagramu loni v létě. Tato funkce je totiž základem pro efektivní správu sociálních médií a je vlastně nepochopitelné, že dosud na Instagramu chyběla. Její nastavení by nemělo být pouze doménou Hootsuite, úpravu API jistě v co nejrychlejším čase využijí i další podobné nástroje. Pozitivní zprávou na závěr je to, že do budoucna by možnost plánování příspěvků prý nemusela připadnout jen exkluzivně firemním účtům.

Zdroj: Instagram Blog


Kam dál?Zjistěte, co funguje na Instagramu a s čím uspějete v roce 2018.

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: