Konica Minolta se zapojila do projektů na ochranu životního prostředí

8. 4. 2011 | BrP
Společnost Konica Minolta šetří nejen náklady na tisk a práci s dokumenty, zároveň také šetří životní prostředí a snaží se eliminovat vliv současného způsobu života na další generace.

Společnost Konica Minolta šetří nejen náklady na tisk a práci s dokumenty, zároveň také šetří životní prostředí a snaží se eliminovat vliv současného způsobu života na další generace. Celosvětově se proto společnost zapojila do několika projektů, chránících životní prostředí. Zásadním projektem, ke kterému se společnost Konica Minolta v rámci ochrany životního prostředí hlásí, je Eco Vision 2050. Smyslem projektu je snížení celkových emisí CO2 společně se zastavením globálního oteplování, recyklací surovin a redukcí škodlivých látek vypouštěných do ovzduší. Plán projektu je snížit produkci CO2 o 20 % do roku 2015 a o 80 % do roku 2050.

Společnost Konica Minolta je šetrná k životnímu prostředí na úrovni výrobního procesu i finálních produktů. Polymerované tonery Simitri jsou prvními a jedinými na světě, které využívají biomasu, díky čemuž jsou redukovány emise CO2 až o 40%. Tonery potřebují nižší teplotu pro zapékání, což s sebou nese menší spotřebu energie a obsahují v průměru 9 % složek vytvořených na rostlinné bázi. Unikátní technologie jejich výroby a následného použití také významně snižuje prašnost ve srovnání s tradičními tonery. Jiří Jelínek, ředitel oddělení Business Development v Konica Minolta Business Solutions Czech k rozhodnutí dodává: „Jsme si vědomi své globální odpovědnosti, a proto pečujeme o životní prostředí ve všech ohledech své činnosti. To zahrnuje nejen počáteční výzkum a vývoj, ale i výběr materiálů, dodávky zboží či samotný provoz u zákazníka.

S ochranou životního prostředí velmi úzce souvisí také využívání přírodních zdrojů. Vzhledem k tomu, že hlavním prostředkem k využití strojů je papír, má i Konica Minolta svůj podíl na celosvětové spotřebě dřeva. Při instalaci strojů proto technici doporučují využívat oboustranného tisku anebo tisku více stran na jednom listu papíru. Nejen, že se tak šetří papír, nižší jsou také následné náklady s dopravou a archivací.

Společnost se zapojila také do programu Energy Star, který svým certifikátem garantuje energetickou šetrnost produktu. Tisková zařízení Konica Minolta mají ve většině případů spotřebu ještě o několik desítek procent nižší než je limit pro získání certifikace. To je také důvod, proč najde zákazník zmiňovaný certifikát u všech zařízení Konica Minolta, ať už se jedná o stolní tiskárny nebo velké produkční stroje. „Filosofií naší společnosti je „Tvoření hodnot.“ Cílem je zajistit, aby naše společnost byla vnímána jako prospěšná. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je poskytovat produkty a služby, které respektují životní prostředí,“ prohlásil k zapojení společnosti do projektů ochrany životního prostředí Masatoshi Matsuzaki, ředitel společnosti Konica Minolta.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: