Konica Minolta tiskne ekologicky, díky tonerům s biomasou

30. 8. 2010 | ZAP
Společnost Konica Minolta používá při výrobě polymerovaných tonerů Simitri, Simitri HD a Simitri HD+ příměs biomasy, která tvoří přibližně 9% složení toneru, díky tomuto postupu umožňuje svým zákazníkům zmenšit rozsah zanechané uhlíkové stopy.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.konica.cz

Společnost Konica Minolta používá při výrobě polymerovaných tonerů Simitri, Simitri HD a Simitri HD+ příměs biomasy, která tvoří přibližně 9% složení toneru, díky tomuto postupu umožňuje svým zákazníkům zmenšit rozsah zanechané uhlíkové stopy.

Polymerované tiskové tonery řady Simitri jsou vyráběny s částečnou příměsí biomasy již od roku 2000, kdy se začaly používat ve většině tiskových a multifunkčních zařízeních Konica Minolta. V roce 2006 byly vyvinuty nové tonery řady Simitri HD, s jejichž pomocí dosahují stroje vyšší kvality tisku při nižší teplotě zapékání.

Použitá technologie výroby značně redukuje škodlivý vliv na životní prostředí a přispívá k jeho ochraně. Použití biomasy při výrobě tonerů je unikátním výrobním postupem, který používá pouze Konica Minolta. Při růstu použité biomasy dochází k pohlcování skleníkového plynu CO2, které pomáhá kompenzovat jeho pozdější uvolňování při výrobě. Tonery jsou vyráběny polymeračním procesem, díky němuž stačí k zafixování toneru nižší teplota, takže tisk je méně náročný na energii, než konvenční pulverizační metody. V důsledku toho dochází ke snížení produkce škodlivých emisí jako CO2, SOx a NOx (hlavních strůjců kyselých dešťů a globálního oteplování) až o třetinu objemu.

Díky výše uvedeným technologiím se mohla společnost Konica Minolta zapojit do programu Energy Star, který zaručuje, že výrobky s tímto logem jdou při stejné výkonnosti významně úspornější než konkurenční výrobky bez označení Energy Star. Mezi další ekologické projekty, na nichž společnost participuje, patří Eco Vision 2050, který se snaží o zastavení globálního oteplování a redukci škodlivin do roku 2050 o 80 %.

K technologickým inovacím dodává Pavel Kelča, produktový manažer Konica Minolta, následující: „Jsme velmi rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout ekologičtější způsob tisku, než konkurence, a předpokládáme, že touto přidanou hodnotou můžeme oslovit množství společností, které si uvědomují dopad své činnosti na životní prostředí.“

O kvalitách dodávaných tonerů svědčí i fakt, že tonery Simitri HD obdržely certifikaci pro použití pro styk s potravinami. Nezávadnost tiskových barev je v tomto případě velmi důležitá, neboť umožňuje výrobu obalových materiálů bez dodatečných úprav.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: