Konverzace na Instagramu splynou s těmi z Messengeru

5. 10. 2020 | Petr Michl
Chatování v rámci Messengeru i Instagram Direct se integruje a nabídne stejný zážitek, nově vylepšený o selfie samolepky, možnost společného sledování videí nebo tzv. Vanish Mode, nastavení toho, aby zprávy zmizely poté, co jste si je přečetli nebo po zavření chatu.
 

Ten příslib tu je už delší dobu. Facebook se zavázal, že chatovou komunikace na Instagramu a WhasAppu spojí s tou z Messengeru. První jmenovaný případ má ještě přijít, ale splynutí Messengeru a Instagramu je nově oficiální.

Když si s někým posíláte zprávy přes Instagram, měla by být vaše zkušenost totožná s tou při používání Messengeru. Navíc ale přichází řada dalších či vylepšených funkcí.

Mezi nimi je:

Společné sledování: v rámci videorozhovoru může společně sledovat vidae na Facebook Watch, IGTV a brzy i Reels či dokonce filmy a televizní seriály.

Vanish Mode: S tímto módem se nezbavíte sice „skvrn a špíny“, ale umožňuje nastavení toho, aby zprávy zmizely poté, co jste si je přečetli nebo po zavření chatu. Umíme si představit, že tato funkce zachrání nejeden vztah či manželství.

Emoji reakce na míru: můžete si nastavit zkratky na vaše oblíbené emoji.

Selfie Stickers: Nová zbraň do konverzačních vláken má být mixem mezi Boomerang, emoji a selfíčky. Na jejich testování upozornil již v březnu Václav Blahout. 

Přeposílání: Přeposlat konkrétní zprávu na další kontakty nebylo nikdy jednodušší. Jde to ale maximálně na 5 kontaktů.

Nastavení ovládání: Můžete nastavit předem, od koho můžete dostávat zprávy a od koho ne. Bohatší je nabídka barevného označení zpráv. 

Vylepšené nahlašování a blokování: Nyní půjde nahlásit nejen konkrétní zprávu, ale i celou konverzaci. Uživatelé by měli být také více upozorňováni na možnosti nahlašování závadných konverzací.

Mezi cíle představených úprav je učinit konverzace barevnější a zábavnější, ale tím hlavním je především sjednotit chatovou komunikaci napříč platformami, které náleží Facebooku. Uživatel Messengeru vás může přes něj oslovit na Instagramu a naopak. Do budoucna má mezi integrované komunikační kanály přijít i WhatsApp. Bude na uživatelích rozhodnout se, která platforma jim vyhovuje nejvíce. Samotná podoba a možnosti chatových konverzací ale budou velice podobné. Nyní nastává fáze testování v několika zemích, globální rollout přijde pravděpodobně s několikaměsíčním zpožděním.

Zdroj: Instagram blog

Štítky dokumentu: Instagram Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: